Šį kartą palieku jus su gabalėliu kakavinio pyrago. Receptas išbandytas daugybę kartų, ir nuo paties pirmojo, tapęs vienas mėgiamiausių. Tiesą pasakius šį pyragą kepu dažnai ir tais atvejais, kai ir svečius norisi palepinti, o laiko pritrūkta verstis per galvą su įmantriais saldumynais. Dar nė kart nenuvylė: purus ir minkštas, kiek sausesnis ir nepaprastai kvapnus.
- Paruošimo laikas: 40 min
- Porcijos: 8
Ingredientai:
- 100 g miltų;
- 100 g sviesto + kepimo formai ištepti;
- 100 g cukraus;
- 50 g kakavos;
- 100 g lazdyno riešutų;
- 2 kiaušiniai;
- 1 šaukštelis kepimo miltelių;
- 1/2 šaukštelio vanilino;
- 1 stikliukas romo;
- 2 šaukštai pieno.
Pyrago paruošimas:
- Elektriniu plakikliu išsukite kambario temperatūros sviestą su cukrumi iki purios ir šviesios masės.
- Įmuškite po vieną kiaušinius nuolatos plakdami.
- Persijokite miltus kartu su kepimo milteliais ir kakava.
- Sumažinkite elektrinio plakiklio greitį ir įmaišykite persijotus miltus bei vaniliną į sviesto mišinį. Išsukite iki kol gausite vientisą masę.
- Supilkite romą ir porą šaukštų pieno.
- Suberkite skaldytus lazdynų riešutus ir gerai išmaišykite.
- Ištepkite sviestu 22 cm skersmens kepimo formą, sukrėkite masę ir išlyginkite paviršių mentelės pagalba.
- Kepkite 180° įkaitintoje orkaitėje apie 30 min. Patikrinkite dantų krapštuku pyrago centrą, kai ištrauksite sausą, pyragas bus iškepęs.
- Leiskite atvėsti, išimkte iš formos ir pabarstykite kakava.
Turinas, Pjemonto regiono sostinė, ir anot daugelio istorikų – taip pat ir šokolado. Pasidomėjus kaip kakava atkeliavo ir įgavo tokią reikšmingą vietą būtent čia, paaiškėjo, kad ispanai konkistadorai pargabeno šį saldųjį dievų gėrimą, kuris greitai paplito visuose karališkuosiuose rūmuose. Tačiau šokoladą, kokį valgome dabar, pasirodo, būtent Turine, “išrado” iš Pjemonte regiono kilęs p. Caffarel.
Nuo jo sukurto pirmojo šokoladinių saldainių recepto atsirado ir kiti variantai, kaip ir pats žymiausias šiose apylinkėse, lazdyno riešutų kremo saldainiai, vadinami Gianduia. Užuot šveicarai, atvykę išmokti technikos pas patį jo kūrėją, vėliau pirmieji pradėjo gaminti pienišką šokoladą.
Lazdynų riešutai čia užima svarbią vietą, mat pagal senas tradicijas netoliese Turino, Albos miesto apylinkėse tarp kalvų yra iki šiol auginami ir vertinami. Įdomu tai, kad būtent šiose vietovėse “gimė” visų gerai pažįstama Nutella.
[the_ad id=”9498″]O jei lankysitės Turine, nepraleiskite progos paragauti patentuoto šokolado ir kavos gėrimo su grietinėlės puta – Bicerin. Aš mėgavausi šiuo karštu skanėstu pačioje seniausioje kavinėje Al bicerin, kuris jis ir buvo sukurtas.