Picos tešla

Pamenu laikus, kai su draugėmis lėkdavome “pasinuodyti” 🙂 Taip mes vadindavome apsilankymus picerijose. Tačiau bėgant metams tokie susibėgimai retėjo, picas iškeitėm kitais skanumynais. Ir štai jau beveik pora metų neragavau picos. Skaitant tuos nerealius veganiškus blogus ir regint nuostabias picas su žalumynais, šparagais, grybukais kaip mat užsimanydavau gaminti. Taigi kartą grįžusi namo namiškius džiuginau pica. Tiesa, kiek “pasidaviau” jų reikalavimams, todėl vienas picos variantas buvo mano stiliaus, o kitas – mėgstamas tėčio.

[the_ad id=”6266″]

Man svarbiausia – tešla ir be abejo – padažas. Kadangi picos gaminimo metu buvo gūdi žiema ir apie naminio pomidorų padažo gaminimą nebuvo nė kalbos, naudojau pomidorų tyrę.

Na o tešla – įdomioji dalis. Plaukai šiaušiasi skaitant kaip žmonės namuose gamina picos tešlą iš pakelio, kaip tešlą supila į skardą, kaip tepa beskoniu lietuvišku kečupu. Ne veltui pica ne taip seniai buvo Daring bakers iššūkis 🙂 Pavargti minkant tešlą ir ore atliekant įdomius triukus teko, bet tikrai verta 🙂

Picos tešlos ingredientai:

  • 25 g šviežių mielių;
  • 150 ml šilto vandens;
  • 450 g miltų + truputis barstymui;
  • 0,5 a.š. druskos.

Picos tešlos paruošimas

  1. Mieles sutrupiname pirštais ir maišome su 75 ml vandens kol ištirpsta. Padedame indelį į šalį ir leidžiame kilti 15 min. Po to gerai išmaišome.
  2. Dideliame dubenyje suberiame miltus, pabarstome druska. Miltuose padarome duobutę ir supilame ištirpintas mieles bei likusį vandenį. Tešlą mediniu šaukštu maišome kol nelieka miltų. Tuomet pradedame minkyti, minkome apie 8-10 min. Kai tešla sustandėja, ją porą kartų gana stipriai trinktelime į lentelę. Indą patepame aliejumi, dedame tešlą, uždengiame medžiaginiu audiniu ir paliekame pakilti dvigubai.
  3. Iškočiojame norimo dydžio picos paplotį (jį būtinai reikia “pamėtyti” ore, kad tešla viduryje taptų itin plonytė, o šonuose jos būtų kiek daugiau).
  4. Suformuotą paplotį dedame į miltais pabarstytą skardą.
  5. Na ir linksmoji dalis: tepame padažu (idealu – naminių) ir gardiname norimomis daržovėmis, vaisiais ir mėsa.

Skanių akimirkų su namine pica, juk ją gaminant fantazijai ribų nėra.Parašykite komentarą