Mimoza be bulvių ir majonezo

Jei dėl didelio kaloringumo nedažnai lepinatės skaniomis, sočiomis salotomis, šis receptas kaip tik jums. Mažai kaloringą garsiųjų Mimozos salotų versiją galima valgyti net naktį. Jose yra minimalus angliavandenių kiekis ir daug sveikų baltymų.

Ši mimoza ruošiama be bulvių ir majonezo. Salotos yra neįtikėtinai švelnios ir lengvos. Padažą gaminu iš grietinės, tačiau pažįstamas klasikinės Mimozos skonis vis tiek išliko.

Ingredientai:

 • Lašiša – 200 g konservuotų;
 • Svogūnai – 40 g;
 • Kiaušiniai – 4 vnt.;
 • Pusiau kietas sūris – 30 g;
 • Sviestas – 20 g;
 • Grietinė – 4 šaukštai;
 • Garstyčios – 0,5 šaukštelio;
 • Druska – 0,3 šaukštelio;
 • Juodieji pipirai – 0,3 šaukštelio;
 • Rozmarinas – pagal skonį.

Paruošimas

Paruoškite visus ingredientus mažai kaloringoms “Mimoza” salotoms, bulvių ir majonezo šiai salotų versijai nereikia. Kiaušinius reikia išvirti ir atvėsinti iš anksto. Sviestas turi būti užšaldytas. Rozmarino šakelės naudojamos tik salotoms papuošti. Jas galima pakeisti krapų šakelėmis, žaliųjų svogūnų stiebais.

 1. Paruoškite žuvį salotoms. Recepte naudojama konservuota lašiša. Galite pasiimti bet kokią konservuotą lašišą. Pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų skonio ir pageidavimų. Iš konservų nupilkite skysčio perteklių ir žuvį sutrinkite šakute.
 2. Paruoškite grietinės padažą. Į dubenį sudėkite grietinę. Sudėkite garstyčias, druską, pipirus ir vieną trynį (smulkiai tarkuota). Viską gerai išmaišykite. Pipirai padažui tinka juodi arba, kaip šiame recepte, pipirų mišinys.
 3. Sutrintą žuvį sudėkite į porcijomis suskirstytus salotų dubenėlius. Ant žuvies užpilkite šiek tiek grietinės padažo. Nereikia prispausti žuvies. Salotos turi būti erdvios. Patogumui galite naudoti konditerinį maišelį (supilkite į jį grietinės padažą ir šiek tiek aptepkite žuvį).
 4. Paruoškite svogūnus. Svogūną nuvalykite, nuplaukite ir smulkiai supjaustykite.
 5. Susmulkintą svogūną suberkite į sietelį ir nuplikykite verdančiu vandeniu. Taip svogūnas nebus toks kartus ir pašalinsite jame ryškų aromatą (svogūnas Mimozos salotoms suteiks sultingumo, bet nedominuos bendrame skonyje).
 6. Paruoštus svogūnus suberkite į salotų dubenėlius, ant viršaus užpilkite šiek tiek grietinės padažo.
 7. Paruoškite kiaušinių baltymus. Tris kiaušinių baltymus sutarkuokite smulkia tarka. Vienas kiaušinis turi likti netarkuotas. Jo mums prireiks salotoms papuošti.
 8. Sutarkuotus baltymus suberkite į salotų dubenėlius ir sutepkite nedideliu kiekiu grietinės padažo. Atminkite, kad nieko prispausti nereikia. Pagrindinis salotų privalumas – lengvumas.
 9. Paruoškite sūrį. Sūrį sutarkuokite smulkia tarka. Šiam receptui puikiai tinka bet koks kietas ar pusiau minkštas sūris. Tačiau niekas nedraudžia naudoti mėgstamų minkštų sūrių rūšių. Salotų skonis tikrai bus kiek kitoks, bet tikrai ne mažiau patrauklus.
 10. Tarkuotą sūrį sudėkite į salotų dubenėlius ir patepkite nedideliu kiekiu grietinės padažo.
 11. Ant salotų sutarkuokite šiek tiek šaldyto sviesto. Sviestas suteiks salotoms skanaus švelnumo.
 12. Paruoškite kiaušinių trynius. Likusius du trynius sutarkuokite smulkia tarka ir pabarstykite salotas tarkuotais tryniais.
 13. Papuoškite salotas likusiais kiaušiniais, nedideliu šaukštu grietinės ir rozmarino šakele. Jei ruošiate salotas šventiniam stalui, tuomet puiki puošmena bus virtas putpelių kiaušinis, rozmarino šakelė ir nedidelis šaukštas raudonųjų ikrų.

Šias salotas galima gaminti tiek porcijomis, tiek viename dideliame permatomame salotų dubenyje.

[the_ad id=”6305″]
Prieš patiekiant salotas rekomenduojama apie 2-3 valandas palaikyti šaldytuve. Tai nėra būtina, bet pageidautina. Per šį laiką salotos šiek tiek pastovės, o skonis taps vienodas ir harmoningas.

Mažo kaloringumo mimoza be bulvių ir majonezo yra paruošta. Skanaus!

[the_ad id=”9498″]


Parašykite komentarą