Tuno salotos su obuoliais

Salotos su obuoliais ir konservuotu tunu gaminamos iš pačių prieinamiausių ingredientų, bet gaunasi labai skanios. Šias salotas gaminu kasdieniams pietums ir vakarienei su serviravimu kaip šventiniam stalui.

 • Paruošimo laikas: 15 minučių
 • Porcijos: 2

Ingredientai:

 • Obuoliai – 1 vnt.;
 • Konservuotas tunas – 120 g;
 • Pusiau kietas sūris – 80 g;
 • Kiaušiniai – 2 vnt.;
 • Laimas – 0,5 vnt.;
 • Lapinės salotos – 20 g;
 • Majonezas – 60 g;
 • Pomidorai (papuošimui) – 1 vnt.

Paruošimas

 1. Paruoškite visus konservuoto tuno ir obuolių salotų ingredientus. Kiaušinius salotoms reikia išvirti ir atvėsinti iš anksto.
 2. Paruoškite obuolį. Jei norite neutralesnio skonio salotoms, pirmenybę teikite žalioms, rūgštesnėms obuolių rūšims. Jei norite, kad patiekale būtų daugiau skonio, dėkite saldesnių veislių obuolių. Svarbiausia, kad obuoliai būtų tankūs ir sultingi. Puresni obuoliai suteiks salotoms kiek kitokią tekstūrą, todėl salotos gali būti ne tokios sultingos. Obuolį gerai nuplaukite ir nulupkite. Iš obuolio išimkite ankštį. Tuno salotoms skirtą obuolį supjaustykite labai mažais kubeliais.
 3. Ant supjaustyto obuolio išspauskite žaliosios citrinos sultis. Vietoj laimo galite naudoti citriną, bet šiek tiek mažesnėmis proporcijomis. Taip yra dėl to, kad citrina turi ryškesnį skonį ir aromatą. Jei padauginsite, tai gali sugadinti bendrą patiekalo skonį.
 4. Paruoškite serviravimo lėkštę. Ant jos uždėkite salotų žiedą. Jei neturite specialaus žiedo, galite jį pagaminti iš plastikinio butelio, tiesiog nupjaudami viršų ir apačią. Serviravimo žiedas gali būti pagamintas ir iš plėvelės, tiesiog pritvirtinant ją sąvaržėlėmis. Susmulkintą obuolį dėkite ant serviravimo lėkštės dugno ir patepkite trupučiu majonezo. Kad būtų patogiau, majonezą galima perpilti į konditerinį maišelį. Nuo konditerinio maišelio nupjaukite nedidelį galiuką ir obuolio paviršiuje padarykite nedidelį majonezo tinklelį.
 5. Paruoškite sūrį. Sūrį supjaustykite mažais kubeliais. Sūrį šiame recepte geriau naudoti pusiau kietą.
 6. Sūrį sudėkite į serviravimo žiedą ant obuolio su majonezu. Padarykite majonezo tinklelį.
 7. Paruoškite tuną. Iš konservuoto tuno nupilkite visą skystį. Tuno filė sutrinkite šakute.
 8. Paruoštą tuno filė sudėkite ant sūrio sluoksnio. Tuną paskleiskite per visą salotų paviršių ir aptepkite nedideliu kiekiu majonezo.
 9. Paruoškite kiaušinius. Vistus kiaušinius nulupkite. Iš kiaušinių išimkite trynius ir atidėkite į šalį. Kiaušinių baltymus supjaustykite mažais kubeliais.
 10. Susmulkintus baltymus sudėkite į serviravimo žiedą su likusiais ingredientais. Išlyginkite kiaušinius ir padarykite majonezo tinklelį.
 11. Likusius trynius sutarkuokite smulkia tarka. Tai galite padaryti tiesiai ant salotų.
 12. Nuplaukite ir nusausinkite salotų lapus. Suplėšykite salotas rankomis ir uždenkite trynius.
 13. Nuo salotų atsargiai nuimkite serviravimo žiedą. Papuošimui ir kontrastui buvo naudojamas geltonas pomidoras. Pomidorą supjaustykite mažais apskritimais ir padėkite ant salotų.

Salotas geriau patiekti iš karto, kad obuoliai neduotų sulčių, o salotų lapai nenuvytų. Salotos su obuoliais ir konservuotu tunu yra paruoštos. Skanaus!

[the_ad id=”6305″] [the_ad id=”9498″]


Parašykite komentarą