Virtų bulvių apkepas su mėsa

Klasikinis virtų bulvių apkepo su malta mėsa receptas – paprastas, nebrangus ir labai skanus patiekalas du viename (garnyro nereikia). Apkepas pagal šį receptą yra labai švelnus, purus ir kvapnus. Bulvių derinys su sultingu faršu – vienas mėgstamiausių. Vaikai tokį apkepą visada valgo su dideliu malonumu.

Ingredientai:

 • Bulvės – 1 kg;
 • Malta mėsa – 500 g;
 • Svogūnai – 1 vnt.;
 • Kiaušiniai – 1 vnt.;
 • Sviestas – 110 g;
 • Druska – 1,5 šaukštelio;
 • Juodieji pipirai – 1 šaukštelis.

Paruošimas

Paruoškite visus virtų bulvių apkepo ingredientus. Malta mėsa turi būti atšaldyta. Šiame recepte buvo naudojama malta jautiena ir kiauliena. Galima pakeisti vištiena arba kalakutienos faršu.

 1. Paruoškite bulves. Bulves nuvalykite ir nuplaukite, supjaustykite dideliais gabalėliais. Jie turi būti maždaug tokio paties dydžio, kad bulvės išvirtų tolygiai. Perkelkite bulves į puodą. Užpildykite šaltu vandeniu. Įberkite 1 arbatinį šaukštelį druskos. Uždarykite puodą dangčiu ir padėkite ant ugnies. Virkite bulves, kol visiškai išvirs.
 2. Iš virtų bulvių nupilkite vandenį. Atskirame nedideliame puode ištirpinkite 50 gramų sviesto. Į bulves įpilkite lydyto sviesto ir sutrinkite jas į tyrę. Atidėkite tyrę į šalį ir šiek tiek atvėsinkite. Galite naudoti ir iš anksto paruoštą bulvių košę arba tai, kas liko nuo vakarienės. Tai žymiai sumažins paruošimo laiką.
[the_ad id=”6305″]

Įjunkite orkaitę, kad įkaistų iki 200 laipsnių

 1. Paruoškite maltą mėsą. Nulupkite svogūną ir supjaustykite labai smulkiai. Į keptuvę įdėkite 30 gramų sviesto ir padėkite ant vidutinės ugnies. Kai sviestas ištirps, į keptuvę suberkite susmulkintą svogūną. Nuolat maišydami pakepinkite svogūną dvi minutes.
 2. Į keptą svogūną suberkite atšaldytą faršą. Faršą pakepinkite ant vidutinės ugnies retkarčiais pamaišydami. Mėsa turi tapti šviesesnės spalvos. Į faršą įberkite pusę šaukštelio druskos ir maltų juodųjų pipirų. Viską gerai išmaišykite. Mėsą kepkite ant šiek tiek mažesnės nei vidutinės ugnies, kol ji visiškai iškeps. Vidutiniškai tai užtruks apie 8-10 minučių. Iškepusią mėsos įdarą nukelkite nuo ugnies.
 3. Paruoškite kepimo formą. Formos dydis neturi reikšmės. Formos šonus ir dugną patepkite trupučiu sviesto. Į nedidelį dubenį įmuškite kiaušinį ir išmaišykite šakute. Į šiek tiek atvėsusią bulvių košę įmušame kiaušinį ir labai gerai išmaišome, kad tolygiai pasiskirstytų visoje masėje. Ant indo dugno dėkite pusę išvirtų bulvių košės. Išlyginkite jį per visą formos paviršių. Ant viršaus uždėkite visą mėsos įdarą. Tolygiai paskirstykite ant bulvių košės.
 4. Ant viršaus paskleiskite likusią bulvių košę. Gerai išlyginkite per visą maltos mėsos paviršių. Ant silpnos ugnies ištirpinkite likusį sviestą ir juo aptepkite visą bulvių košės paviršių. Formą su bulvių apkepų dėkite į gerai iki 200 laipsnių įkaitinta orkaitę. Kepkite 20 minučių iki gražios auksinės rudos spalvos.
[the_ad id=”9498″]
Išimkite paruoštą bulvių apkepą su malta mėsa iš orkaitės. Leiskite apkepui atvėsti 20-25 minutes. Patiekiant apkepas turi būti šiltas, bet ne karštas. Tai būtina, kad bulvių masė stabilizuotųsi, o apkepas gerai išlaikytų formą.

Šis apkepas puikiai dera su šviežių daržovių salotomis, taip pat su žolumynais. Skanaus!Parašykite komentarą