Varškės apkepas be cukraus

Jei nemėgstate saldžios varškės arba tiesiog stengiatės sumažinti kalorijų kiekį, šis receptas kaip tik jums. Toks varškės apkepas ruošiamas visiškai be cukraus o kepsime keptuvėje – paskubomis.

Mūsų organizmas moka susidoroti su nedideliu cukrų kiekiu nuo tų laikų, kai dar buvome primatai. Pradėjus sintetinti cukrų ir pramoniniu būdu dėti jį į maisto produktus – pradėjome jį masiškai pervartoti. Būtent cukraus pervartojimas ir sukelia problemas sveikatai. Todėl mūsų siūloma alternatyva – tiesiog išmokti kontroliuoti, kiek cukraus suvartojame.

Ingredientai:

  • Varškė – 400 g;
  • Bananai – 2 vnt.;
  • Kiaušiniai – 3 vnt.;
  • Vanilinas – 1 žiupsnelis.

Apkepo be cukraus paruošimas:

  1. Visus ingredientus sutrinkite trintuvu iki vientisos masės.
  2. Keptuvę ištepkite aliejumi ir supilkite varškės masę.
  3. Viską pakepinti po dangčiu ant silpnos ugnies 25-30 min.
Varškės gaminimo metu iš pieno išsiskiria organizmo lengvai pasisavinami baltymai ir pieno riebalai, kurie padeda užtikrinti gerą bendrąją sveikatą. Dėl lengvo varškės įsisavinimo, šį pieno produktą galima vartoti įvairaus amžiaus žmonėms, pradedant vos 6 mėnesių mažyliams ir baigiant pagyvenusiais žmonėmis. Varškė yra net gi įtraukiama į dietinius valgiaraščius žmonėms, kurie serga, kepenų, inkstų skrandžio, žarnyno, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Varškėje yra medžiagų, kurios normalizuojama organizme vykstančią riebalų apykaitą: varškė padeda daugiau riebalų paversti energija, todėl jų mažiau nusėda ant kraujagyslių sienelių. Šiuo atveju geriausia yra valgyti liesą varškę, o antsvorio turintiems žmonėms ši varškė yra ypatingai naudinga. Varškė puikiai numalšina alkį, tačiau turi labai mažai kalorijų – 100 g varškės turi vos 156 kilokalorijas.

Varškės baltymuose yra metionino ir triptofano. Tai nepakaičiamos aminorūgštys, reikalingos nervų sistemai ir virškinamajam traktui. Varškėje taip pat yra kalcio ir fosforo. Šios mineralinės medžiagos yra kaulinio audinio ir dantų pagrindas bei stiprina širdies raumenį. Varškėje taip pat yra vitamino B, kuris apsaugo nuo aterosklerozės. Šis pieno produktas taip pat yra prisotintas vitaminu B, geležimi, magniu, fosforu ir geležimi.Parašykite komentarą