Kaip pagaminti plovą?

Yra pagrindinės skanaus plovo paruošimo taisyklės, kurių kiekvienas privalo laikytis. valgome.lt komanda surinko tuos, kurie yra susiję su populiaraus uzbekiško plovo ingredientais ir paruošimu. Geriausia, būtų, kad plovas išsivirtų pats ir be jokio vargo, bet kadangi tokio rezultato pasiekti dar niekam nepavyko tai reikės įdėti nors minimumą pastangų.

Plovo ingredientai

Ryžiai plovui

Tai yra pagrindinis visų virėjų, kada nors gaminusių plovą, kliūtis. Nepaisant to, beveik visi sutaria, kad geriausi yra devzira ryžiai, kaip ir kitos uzbekų ir tadžikų veislės.

 • Devzira ryžiai laikomi geriausiais ir brangiausiais ryžiais plovui, visada išlieka birūs ir netampa vientisa mase.

Galite pabandyti virti plovą su kitų rūšių ryžiais, bet geriau ne per daug krakmolingais. Ir šiaip prieš verdant ryžius, juos būtina gerai nuplauti (kol vanduo bus skaidrus). Tai nuplaus krakmolo dulkes ir neleis plovui sulipti. Virėjai taip pat pataria valandai ar ilgiau ryžius mirkyti šaltame vandenyje.

Mėsa

Tradiciškai plovui naudojama ėriena, bet tinka ir jautiena. Taip pat galite naudoti kiaulieną, nors vargu ar musulmonų kulinarai jums už tai atleis. Galimas ir vištienos variantas, tačiau jis jau turi mažai ką bendro su klasikiniu uzbekų plovu.

Rinkitės suaugusių gyvūnų mėsą: ji suteikia reikiamą sodrų skonį.

Mėsa turi būti supjaustyta gana dideliais, maždaug 5 × 5 cm arba šiek tiek didesniais gabalėliais. Mėsą galite kepti ir stambiais gabalais. Manoma, kad kuo didesnis gabalas, tuo sultingesnė bus mėsa.

Daržovės

Plove yra dvi pagrindinės daržovės: svogūnai ir morkos. Su morkomis sunkiau: Vidurinėje Azijoje plovas dažnai verdamas su geltonomis morkomis, bet jei jų nėra, tinka ir įprasta oranžinė.

Pjaustytos morkos
Pjaustytos morkos

Pagrindinė taisyklė – nesmulkinti. Svogūnai supjaustomi žiedais arba pusžiedžiais, morkos – dideliomis, maždaug 5 mm storio lazdelėmis. Smulkiai supjaustę daržoves ir mėsą gausite nebe plovą, o ryžių košę.

Aliejus

Plovo gamybai naudojamas arba bekvapis augalinis aliejus, arba gyvuliniai riebalai (uodegos riebalai), arba abi rūšys kartu. Namuose priimtinas būdas naudoti rafinuotą saulėgrąžų aliejų.

Taupyti nereikia: plovas – riebus patiekalas. Vidutiniškai 1 kg ryžių reikia apie 200–250 ml aliejaus.

Prieskoniai

Čia yra daug erdvės eksperimentams. Ir vis dėlto galima išskirti daugiau ar mažiau tradicinius prieskonius:

 • Česnakai (šiek tiek nulupti ir sudėti visą galvą);
 • Aitriosios raudonosios paprikos (dedama visa ankštis);
 • Zira;
 • Raugerškis;
 • Malti juodieji arba raudonieji pipirai.
Specialių prieskonių plovui parduodamų pakeliuose geriau nenaudoti, nes dažnai jie plovui suteikia specifinį skonį – dažniausiai bjaurų.

Į plovą taip pat galite dėti čiobrelių, kalendrų, suneli apynių, šafrano ar kitų prieskonių pagal savo skonį.

Kiti plovo ingredientai

Be aukščiau išvardytų komponentų, į plovą dažnai dedama išmirkytų avinžirnių ir džiovintų vaisių.

Indas plovo paruošimui

Katilas, katilas ir dar karta katilas. Su storomis sienomis. Jame mėsa neprilimpa, o ryžiai išverda tolygiai ir lieka birūs. Geriausia naudoti ketaus katilą (ypač jei plovą verdate ant ugnies), bet tiks aliuminis (jis vadinamas kazanu čia būtų geriausias variantas, bet ne kiekvienas gali gauti specialų indą).

Puodas, gili keptuvė, wok ir kiti virtuvės indai norimo efekto neduos, kad ir kaip to norėtųsi.

Kaip virti plovą?

Pagrindinis plovo paruošimo principas toks: pirmiausia ruošiamas zirvakas (aliejuje su prieskoniais ir sultiniu apkepta mėsa ir daržovės), o tada ant viršaus pilami ryžiai.

Paruoštas plovas
Paruoštas plovas
Standartinė plovo proporcija yra lygios ryžių, mėsos ir morkų dalys. Svogūnų kiekis gali būti įvairus, bet ne mažiau kaip 1-2 galvutės. Tas pats su česnaku.
 1. Įkaitinkite kazaną ir supilkite į jį aliejų. Jis turi gerai sušilti, kad vėliau ingredientai greitai paruduotų.
 2. Toliau apkepamas svogūnas arba mėsa. Jei ruošiate plovą su daug svogūnų, pirmiausia galite kepti mėsą. Palaipsniui paskleiskite jį į katilą, kad nesumažėtų temperatūra, ir iš karto neapverskite – kitaip gali pradėti leisti sultys.
 3. Svogūnus reikia kepti iki auksinės rudos spalvos, kad paruoštas sultinys suteiktų ryžiams spalvą.
 4. Kai mėsa ir svogūnai apkepa, dedamos morkos. Kepama keletą minučių, kol suminkštėja.
 5. Tada visi ingredientai užpilami karštu vandeniu. Ji turi padengti mėsą 1-2 cm, o po to dedami česnakai, raudonosios paprikos ankštys, prieskoniai ir kiti ingredientai. Viskas pasūdoma pagal skonį (arba dedama šiek tiek daugiau druskos: ryžiai ją sugers) ir verdama ant vidutinės ugnies mažiausiai 40 minučių, kol mėsa suminkštės.

Išvirus zirvakui dedami ryžiai

Svarbiausia gaminant plovą tai ryžių ir vandens santykis: imkite vienai daliai ryžių dvi dalis vandens.

Geriau tai daryti su kiaurasamčiu, kad ryžiai tolygiai pasiskirstytų. Iš viršaus galima pagardinti pora žiupsnelių ziros – dėl skonio.

Toliau yra du paruošimo būdai:

 1. Pirmas variantas. Ryžiai paskandinami sultinyje (jei reikia, per kiaurasamtį įpilama dar karšto vandens, kad jis šiek tiek apsemtų plovą) ir troškinami neuždengus, kol vanduo visiškai susigers (apie 20 min.). Tada ugnis išjungiama (jei plovas ruošiamas ant ugnies, tai iki to momento malkos turėtų tiesiog aprūkti), katilas uždengiamas dangčiu ir ryžiai paliekami dar apie 15-20 min.
 2. Antras variantas. Sudėjus ryžius, katilas tuoj pat uždaromas dangčiu ir turinys troškinamas apie pusvalandį ant minimalios ugnies, o po to apie 10 minučių turi pastovėti be ugnies.

Iš paruošto plovo pašalinami česnakai ir pipirai. Jei plovui buvo naudojami dideli mėsos gabalai, jie taip pat išimami, supjaustomi ir dedami ant sumaišyto plovo viršaus. Jei buvo naudojami nedideli gabalėliai, plovą galite maišyti su jais.

Plovas tradiciškai patiekiamas didelėje lėkštėje ir ant viršaus uždedama česnako galvutė. Šis patiekalas geriausiai dera su lengvomis šviežių daržovių salotomis.


Žinote kitų plovo gaminimo paslapčių? Pasidalinkite jais komentaruose.1 komentaras apie “Kaip pagaminti plovą?”

Parašykite komentarą