Sluoksniuota tešla su apelsinais

Sluoksniuotą tešlą galima pasigaminti namuose arba jau paruoštą nusipirkti parduotuvėje. Aš mieliau naudoju pirktinę, nes ji tikrai kokybiška, o ir laiko sutaupai. Tešlą kepiau tarp dviejų skardų – taip pagaminta tešla neišsipučia ir būna labai traški.

Tikiuosi, pavyks gerai išaiškinti kaip supjaustyti apelsiną į skilteles. Jei niekad anksčiau to nedarę, mano paaiškinimai gali pasirodyti kiek painūs, bet patikėkit manimi, visas procesas labai paprastas. Perskaitykit instrukcijas, užsimerkit ir pabandykit įsivaizduoti. Labai svarbu turėti aštrų peilį!

Apelsinus paruošti kiek užtruks, bet paliktus sirupe gali laikyti šaldytuve iki 4 savaičių, o taip pat naudoti juos kitiems patiekalams!

Ingredientai:

  • 2-3 didelių apelsinų;
  • 300 ml vandens;
  • 150 ml cukraus;
  • 1-2 sluoksniuotos tešlos lakštų.

Paruošimas:

  1. Aštriu peiliu reikia nupjauti apelsino viršų ir apačią, kad neliktų nei žievės, nei balto požievinio sluoksnio. Padėkit apelsiną nupjautu galu ant pjaustymo lentelės ir, prilaikant viena ranka, pradėkit “lupti”: pradėki nuo viršaus, nupjaukit neplačią žievės juostelę, kartu nupjaunant ir baltą poodinį sluoksnį, kad liktų tik apelsino “mėsa”. Kiek pasukit apelsiną ir nupjaukit sekančią juostelę. Kartokit, kol apkeliausit aplink ir neliks žievelės. Pastebėsit, kad tarp skiltelių yra plonos baltos membranos, kurių mums visiškai nereikia. Paimkit apelsiną į ranką ir įpjaukit skiltelę prie pat membranos, pakartokit tą patį iš kitos pusės, tartum bandytumėt išpjauti “V” formą, ir „voila!“ – jau turite vieną skiltelę, lieka tik pakartoti procesą, kol išpjausit visas.
  2. Supilkit vandenį į puodą, suberkit cukrų ir užvirkit. Sumeskit apelsino skilteles, sumažinkite ugnį, kad vos virtų ir virkite apie 50-60 minučių. Palikit atvėsti.
  3. Įkaitinkit orkaitę iki 200°C.
  4. Supjaustykit sluoksniuotą tešlą stačiakampiais, kiek didesniais nei supjaustyto apelsino skiltelės. Ištieskite kepimui skirtą popierių ant skardos, ant jo sudėkite tešlos stačiakampius paliekant 0.5 cm tarpus ir uždenkite kitu popieriaus lakštu. Ant viršaus uždėkite tokio pat dydžio skardą, kad tešla neturėtų kur kilti. Kepkite orkaitėje 8-12 minučių, arba kol gražiai pageltonuos, ištraukite ir palikite atvėsti.
[the_ad id=”6305″]

Prieš pat patiekiant desertą, gerai nuvarvinkite apelsinus, kad neperšlaptų sluoksniuota tešla, sudėkite juos ant tešlos stačiakampių ir patiekite.

[the_ad id=”9498″]


Parašykite komentarą