Pomidorų nauda

Pomidorai – notreliažiedžių poklasio bulvinių šeimos augalų gentis. Kilęs iš Pietų Amerikos, kur auginamas buvo jau prieš 8 tūkstančius metų. Į Europą atvežtas po Amerikos atradimo, tačiau ilgai pomidoras buvo laikomas tik dekoratyviniu augalu. Pomidoras veda raudonus (taip pat būna geltonų, žalių, juodų pomidoro atmainų) mėsingus, sultingus uogos tipo vaisius. Žodis pomidoras kilęs iš prancūzų kalbos „pomme d’or”, kas reiškia auksinį obuolį.

Pomidorų kalorijos ir maistinė vertė

Kuo naudingi pomidorai?

Pomidorai turi be galo daug naudingų sveikatai savybių. Tai daržovė turinti itin didelę maistinę reikšmę. Pomidorai valgomi ir žali ir konservuoti, o iš jų gaminamos visiems žinomos sultys, koncentratai, padažai. Pomidoras gali prarasti daug savo naudingų maistinių savybių, jei yra vartojamas su daržovėmis kurių „nemėgsta“ pvz. su agurku. Taigi pomidorų-agurkų salotos maistiniu požiūriu yra menkavertės.

Pomidorai
Pomidorai

Pomidoras žinomas dėl didelio kiekio likopeno (tai būtent jis suteikia pomidorui raudoną spalvą), stipraus antioksidanto, naudojamo piktybinių navikų profilaktikoje ir gydyme.

  • Vitaminai – pomidoruose yra gausu vitaminų C, A ir K, o taip pat yra E bei B grupės vitaminų (B1, B2, B6).
  • Mineralinės medžiagos – pomidoruose yra daug kalio, o tai pat aptinkama magnio, kalcio, mangano, fosforo ir geležies.
  • Kaloringumas – kadangi pomidoras tai 93 proc. vanduo, jo kaloringumas yra labai mažas. 100 g. pomidorų tai tik 15 kcal.

Įdomybės

  • Pradžioje pomidoras Europoje buvo laikomas dekoratyviniu nuodingu augalu.
  • Daržove pomidoras tapo dėl JAV 1893m aukščiausio teismo sprendimo, kai priimant muitų įstatymą, pomidoras klaidingai buvo priskirtas daržovėms, atsižvelgus į jo panaudojimą kulinarijoje ir neatsižvelgus į jo klasifikaciją botanikos moksle.
  • Didžiausias išaugintas pasaulyje pomidoras turėjo 15.6 kg.
  • Didžiausių pasaulyje pomidorų augintojų yra Kinija.


1 komentaras apie “Pomidorų nauda”

Parašykite komentarą