Kiek kepti voveraites?

Keptos voveraitės pagrįstai laikomos skaniausiomis, ypač jei jos kepamos pagal receptą su svogūnais. Norėdami skaniai iškepti voveraites keptuvėje, tiesiog į augalinį aliejų įdėkite šiek tiek sviesto. Gausite nepakatojamą skonį.

Lietuvoje žmonės voveraites kepa dažnai. Voveraitės yra skanios, puikiai tinka salotose ir kituose patiekaluose. Prieš kepant voveraičių nebūtina virti. Bet dažniausiai jas šiek tiek apverda. Voveraites geriausia kepti ant vidutinės ugnies be dangčio. Keptas voveraites patiekite su šviežiai virtomis bulvėmis bei grietine.

Kiek laiko kepti voveraites?

 • Jei ketinate kepti šaldytas voveraites, tada pirmiausia jas atitirpinkite ir kepkite 10–15 minučių;
 • Šviežias voveraites reikėtų kepti apie 15-20 minučių;
 • Virtas voveraites kepkite 7-10 minučių.

Kaip kepti voveraites?

Norint iškepti voveraites, jums reikia sviesto – 15 gramų, 2 šaukštų saulėgrąžų aliejaus, druskos (1 šaukštelis), 1-2 svogūnų (priklausomai nuo dydžio) ir šviežių voveraičių – 300 gramų. Taip pat reikia paimti puodą, keptuvę, kiaurasamtį ir peilį.

 1. Voveraites gerai nuvalykite ir nuplaukite.
 2. Dideles voveraites supjaustykite į kelias dalis. Užvirinkite vandenį ir panardinkite voveraites į verdantį vandenį. Virkite ant silpnos ugnies apie 10 minučių.
 3. Vandenį reikia nupilti.
 4. Nulupkite ir supjaustykite svogūną. Kepkite saulėgrąžų ir sviesto mišinyje, kol suminkštės.
 5. Nedelsdami suberkite virtas voveraites ir leiskite joms kepti.
 6. Kepkite be dangčio, ant vidutinės ugnies 15 minučių. Likus 2 minutėms iki kepimo pabaigos, pagardinkite voveraites druska. Jei prieš kepant voveraičių nevirėte, kepimo laikas užtruks apie 15-20 minučių.
 7. Keptos voveraitės yra paruoštos.

Keptos voveraitės su grietinėle

Keptos voveraitės su grietinėle
Keptos voveraitės su grietinėle

Patiekalas yra labai paprastas, skanus, maistingas ir sveikas, maloniai paįvairina vasaros meniu. Jį galima saugiai patiekti bet kuriuo metų laiku ant šventinio stalo, nes jis turi ryškią išskirtinę natą, galinčią patenkinti rafinuotą skonį.

Norėdami paruošti patiekalą, turite pasiimti šviežių voveraičių, grietinėlės, sviesto, svogūnų, druskos.

 1. Nuvalytus ir nuplautus grybus supjaustykite juostelėmis, pusę svogūno supjaustykite pusžiedžiais.
 2. Keptuvėje ištirpinkite sviestą.
 3. Kepkite svogūnus, kol pasidarys skaidrūs, suberkite grybus.
 4. Grybai kepdami išleis vandenį, juos reikia maišyti, kol vanduo visiškai išgaruos. Turėkite omenyje, kad voveraičių kiekis sumažės 3 kartus.
 5. Kai visas vanduo išgaruos, įpilkite grietinėlės.
 6. Gerai išmaišykite, pagardinkite druska, troškinkite po dangčiu, kol suminkštės.

Iškepusias voveraites pabarstykite smulkiai supjaustytais žaliais svogūnų laiškais. Labai skanu patiekti su virtomis bulvėmis arba bulvių koše.