Voveraitės yra puikūs grybai. Nėra nieko skanesnio už keptas voveraites su bulvėmis. Didžiulis šių grybų pliusas yra tas, kad voveraitės labai retai būna sukirmijusios, todėl jas labai lengva pririnkti. Jei jums pavyko miške surinkti nemažą voveraičių derlių arba jums pasisekė įsigyti daug voveraičių turguje, galite ne tik pasimėgauti šiais grybais šiandien, bet ir užšaldyti žiemai. Žiemą bus labai malonu virti aromatinę sriubą ar kitus skanius patiekalus iš šaldytų voveraičių.
Patarimai šaldant voveraites
Nepamirškite, kad voveraites reikia apdoroti tą pačią dieną, kai jas pririnkote. Voveraitės gali būti laikomos žemoje temperatūroje ne ilgiau kaip 16-18 valandų. Taigi voveres geriau užsišaldyti iškarto.
Labai svarbu prieš užšaldant grybus gerai juos išvalyti. Ypatingą dėmesį atkreipkite į voveraičių kepurėlės kitą pusę. Būtent ten susikaupia didelis kiekis visų miško šiukšlių. Voveraites galite užšaldyti įvairiais būdais: žalias, keptas, virtas, taip pat kartu su sultiniu, kuriame buvo virti grybai. Užšaldymo metodas parenkamas taip, kuriems patiekalams vėliau naudosite šaldytas voveraites.
Šaldytos voveraitės
Darbui mums reikia puodo, peilio, šaukšto, kiaurasamčio, šaldymo maišelių, šviežių voveraičių, vandens.
Voveraičių šaldymas
- Žalias voveraites gerai nuvalyti ir nuplauti.
- Įdėkite 300 gramų voveraičių į puodą su vandeniu. Vandens turėtų būti bent du kartus daugiau nei voveraičių. Tai reiškia, kad 1 stiklinei voveraičių reikia apie 2 stiklines vandens.
- Užvirkite vandenį. Putas pašalinkite šaukštu. Sumažinkite ugnį ir virkite uždengę 20 minučių.
- Nupilkite vandenį. Grybus nuplaukite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite.
- Voveraites porcijomis padalinkite į šaldymo maišelius, kiek įmanoma išspausdami iš jų orą. Nusiųskite į šaldiklį saugojimui.
Užšaldytas voveraites šaldiklyje galima laikyti iki 1 metų.