Kaip užšaldyti koldūnus?

Koldūnai yra vienas mėgstamiausių daugelio patiekalų. Juos mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Taip malonu valgyti karštus naminius koldūnus ar virtinukus su grietine. Tačiau pasigaminti naminių koldūnų užtrunka gan daug laiko, todėl šeimininkės labai dažnai prisigamina daug koldūnų vienu metu ir šaldo juos porcijomis, kad bet kada būtų galima ištraukti iš šaldymo kameros ir greitai išsivirti.

Šaldyti koldūnai

Juk labai patogu: įmesti koldūnus ar virtinius į užvirintą vandenį, pavirti kelias minutes ir skani vakarienė paruošta. Bet koldūnus reikia šaldyti taip, kad jie nepavirstų lipniu tešlos gumuliu.

Koldūnų šaldymas

Koldūnus geriausia šaldyti porcijomis – kad vienos porcijos užtektų visai šeimai. Koldūnų porcija priklausys nuo jūsų šeimos dydžio. Dažnai koldūnai užšaldomi porcijomis po 500 gramų. Šaldydami koldūnus stenkitės iš maišelių išspausti kuo daugiau oro.

Kaip užšaldyti koldūnus ar virtinukus?

Koldūnų šaldymui reikia pačių koldūnų ar virtinių, šaldymo maišelių, pjaustymo lentos.

  1. Užmaukite šaldymo maišelį ant pjaustymo lentos. Ant viršaus vienu sluoksniu dėkite koldūnus, kad nesiliestų. Lentą su koldūnais įdėkite į šaldiklį 1,5-2 valandoms.
  2. Per tą laiką koldūnai sušals ir taps kieti.
  3. Sušalusius koldūnus ištraukite iš šaldymo kameros ir sudėkite į maišelį. Užriškite, išspauskite kuo daugiau oro.
  4. Pakuotę su koldūnais galite įdėti į papildomą maišelį. Dabar maišelį su šaldytais koldūnais galite drąsiai laikyti šaldiklyje. Šaldyti koldūnai yra paruošti!

Kodėl užšalusi koldūnų tešla trūkinėja?

Dar vienas nemalonus “siurprizas” šeimininkėms gali būti įtrūkimai koldūnuose, kurie atsiranda sušalus. Jau sušaldžius koldūnus ir atsiradus įtrūkimams, to ištaisyti nebeįmanoma. Tačiau įmanoma išvengti įtrūkimų atsiradimą, tai turi būti padaryta tešlos minkymo etape.

Nuo koldūnų tešlos kokybės priklausys, ar koldūnai suskils sušalę, ar ne. Norint gauti skanią kokybišką tešlą koldūnams ar virtinukams – reikia ją tinkamai išminkyti.