Kaip šaldyti kazlėkus?

Kazlėkai yra puikūs miško grybai. Šie grybai miške auga ištisomis šeimomis, todėl, radę kelis kazlėkus, nedelsdami gerai apžiūrėkite netoliese esančias vietas ir pamatysite, kiek aplinkui yra kazlėkų. Atitinkamai jūs iš miško atkeliausite namo su dideliu kazlėkų laimikiu ir iškart kyla klausimas, kaip juos perdirbti?

Kazlėkus perdirbti reikia per 3-4 valandas po grybų surinkimo. Galite juos žiemai džiovinti, marinuoti arba sūdyti. Prisiminkite ir apie labai patogų, prieinamą ir paprastą grybų išsaugojimą žiemai būdą – šaldymą.


Taip pat skaitykite: Kaip džiovinti kazlėkus?

Kazlėkai gali būti užšaldyti žali, virti ir kepti. Žali kazlėkai užims daug vietos šaldiklyje, todėl naudokite šį metodą, kai turite daug vietos šaldiklyje.

Virti ir kepti kazlėkai, užšaldyti porcijomis, žiemą gali paįvairinti jūsų meniu. Visada galite gaminti sriubą, kiaušinienę, paštetą, įdarą blynams ar pyragams. Be to, taip užšaldyti grybai užima mažai vietos šaldiklyje.


Taip pat skaitykite: Kaip virti kazlėkus?

Kaip užšaldyti virtus kazlėkus

Šaldyti virti kazlėkai žiemai
Darbui mums reikia kazlėkų, vandens, druskos, kiaurasamčio, puodo, peilio ir šaldymo maišelių.

1. Nuvalykite ir nuplaukite kazlėkus. Supjaustykite griežinėliais.

2. Virkite grybus pasūdytame vandenyje (2 šaukštai druskos 3 litrams vandens) apie 30 minučių (nedidelė ugnis).

3. Nupilkite sultinį. Grybus atvėsinkite.

4. Paruoštus kazlėkus supakuokite porcijomis į šaldymo maišelius. Kiek įmanoma išspauskite orą iš maišelių. Sudėkite į šaldiklį.


Taip pat skaitykite: Kaip kepti kazlėkus?

Kaip užšaldyti keptus kazlėkus

Darbui mums reikia keptuvės, peilio, plastikinių indų šaldymui, kazlėkų – 800 gramų, aliejaus – 5 šaukštai, druskos – 1 šaukštelis.

1. Grybus gerai nuvalykite ir nuplaukite.

2. Kazlėkus supjaustykite nedideliais gabalėliais ir kepkite karštoje keptuvėje su aliejumi 20 minučių (ant silpnos ugnies). Atvėsinkite.

3. Supakuokite grybus dalimis į plastikinius šaldymo indus. Paruoštus grybus sudėkite į šaldiklį.