Kaip šaldyti agurkus?

Agurkai yra labai populiari daržovė. Jei šeima agurkus augina savo sklype, jie žino, kad ateina momentas, kai agurkus reikia marinuoti, rauginti ar iš jų ruošti salotas. Ką daryti, kai visko jau žiemai priruošta o agurkai vis dar duoda derlių. Kyla klausimas: Ar įmanoma užšaldyti agurkus žiemai?

Ir nors prekybos centruose agurkai parduodami ištisus metus, jų skonis ir aromatas labai miglotai primena namuose užaugintų agurkų skonį. Nepatariame šaldyti sveikų agurkų – atšildžius jie tampa per daug vandeningi ir labai sunku toliau su jais dirbti bei gaminti maistą.

Užšaldykite agurkus jau paruošta forma: apskritimais, kubeliais arba tarkuotais. Prieš naudojant, agurkus lėtai atitirpinkite ant apatinės šaldytuvo lentynos. Gaminant sriubą iš šaldytų agurkų, galite juos neatšildyti, o naudoti sušaldytus.

Kaip užšaldyti agurkus žiemai kubeliais

Kaip užšaldyti agurkus žiemai kubeliais
Darbui mums reikalingi agurkai, pjaustymo lenta, peilis, šaldymo maišeliai, virtuvinis rankšluostis.

1. Nuplaukite ir išdžiovinkite agurkus.

2. Nupjaukite galus. Jei norite, nulupkite agurkus.

3. Supjaustykite mažais arba vidutiniais kubeliais.

4. Padalykite agurkus porcijomis į šaldymo maišelius. Maišelius imkite tokio dydžio, kad jų turinį panaudotumėte vienu ypu. Tokie agurkai tinka virti sriuboms, salotoms su grietine ir varške.

Kaip užšaldyti agurkus žiemai griežinėliais

Kaip užšaldyti agurkus žiemai griežinėliais
Darbui mums reikalingi agurkai, pjaustymo lenta, peilis, šaldymo konteineriai arba maišeliai, virtuvinis rankšluostis.

1. Nuplaukite ir išdžiovinkite agurkus.

2. Nupjaukite galus.

3. Agurkus supjaustykite 0,3–0,5cm storio griežinėliais. Vienu sluoksniu išdėliokite ant lėkštės ar padėklo.

4. Įdėkite į šaldiklį 1 valandai, kad užšaltų.

5. Užšaldytus agurkų gabalėlius perkelkite į šaldymo indus ar maišelius. Uždarykite dangtį ir nusiųskite į šaldiklį. Tokie agurkai naudojami sumuštiniams ir salotoms gaminti, patiekalams dekoruoti.