Kaip kepti jautienos kepenys?

Keptos kepenėlės yra skanus ir maistingas patiekalas, kurį galima patiekti su daržovių salotomis, bulvių koše ar ryžiais. Visiems patinka švelnios ir sultingos kepenys, tačiau daugelis pastebėjo, kad kai kurių namų šeimininkių kepenys yra švelnios ir sultingos, o kai kurių – kietos.


Taip pat skaitykite: Kaip virti jautienos kepenis?

Kad keptos jautienos kepenys džiugintų jus ir jūsų artimuosius savo skoniu, pasinaudokite mūsų patarimais:

– Kepimui pasirinkite šviežias, blizgančias, šiek tiek tankios struktūros kepenys. Kai paspausite ant jų pirštu, įduba turėtų labai greitai išnykti.

– Prieš pradedant gaminti, būtinai nuplaukite kepenis ir nuimkite plėvelę bei tulžies latakus. Jei to nepadarysite, kepenys bus karčios ir kietos.

– Prieš kepdami, paruoštas kepenys pamirkykite piene. Laikas gali svyruoti nuo 1 iki 3 valandų. Kraštutiniu atveju pamirkykite jas lediniame vandenyje. Pamirkus piene, kepenys taps minkštesnės, iš jų pasišalins specifinis kvapas.

– Jautienos kepenys supjaustykite pakankamai storais gabalėliais (1–1,5 cm storio). Jei supjaustote plonesneis gabalėliais, kepant kepenys nebus sultingos.

– Kepenys dėkite į gerai įkaitintą keptuvę su aliejumi. Dedant kepenis, aliejus turėtų šnypšti. Jei kepsite kepenys per karštoje keptuvėje, jų išorė degs, bet viduje kepenys išliks žalios. Jei kepsite nepakankamai karštoje keptuvėje, jos gausis sausos ir neskanios.

– Kepenų kepimo laikas priklauso nuo gabalėlių dydžio. Geriausia rekomendacija šiuo klausimu yra kepenų spalvos pasikeitimas: kai tik kepenys pakeičia spalvą ant pjūvio iki pusės storio, kepenys turėtų būti apverstos. Kepkite kepenys iš kiekvienos pusės maždaug 2–3 minutes. Perkeptos kepenys tampa kietos.

– Sūdyti kepenis reikia kepimo pabaigoje arba net baigus kepti. Kepenys, anksčiau pagardintos druska, taps kietesnės.

– Patikrinti ar kepenys iškepusios galite pradurdami jas aštriu peiliu. Iš kepenų turėtų išsiskirti skaidrios sultys. Jei iš kepenų išsiskiria kraujas, kepenys nėra išsikepusios.

Keptos jautienos kepenys keptuvėje

Darbui mums reikia:

  • jautienos kepenų – 500 gramų
  • 1 litro pieno
  • saulėgrąžų aliejaus – 6 šaukštai
  • kvietiniai miltai – 5 šaukštai
  • druska – 0,5 šaukštelio
  • keptuvė, peilis, pjaustymo lenta, kiaurasamtis

Paruošimas:
1. Kepenys gerai nuplaukite.

2. Nuo kepenų nuimkite plėvelę ir tulžies latakus.

3. Pamirkykite kepenys piene 1–3 valandas.

4. Supjaustykite piršto dydžio gabalėliais (apie 1–1,5 cm).

5. Kiekvieną kepenų gabalėlį pamirkykite miltuose ir nupurtykite perteklių. Įdėkite į karštą keptuvę su aliejumi. Kepkite apie 2-3 minutes (priklausomai nuo gabalėlių dydžio).

6. Kai tik kepenų gabalėliai pakeis savo spalvą pjūvio vietoje, kepenys apverskite į kitą pusę ir kepkite, kol suminkštės (dar apie 2-3 minutes).

Keptos jautienos kepenys yra paruoštos.