Kaip virti raudonikius?

Raudonikiai yra skanūs miško grybai. Pagal savo savybes, miško grybai prilyginami mėsai, o raudonviršiai šiuo atveju nėra išimtis. Juose gausu mikroelementų, vitaminų, vertingų amino rūgščių.

Raudonikis yra maistingas grybas, verdant šį grybą, jis duoda gerą sultinį. Salotos, padažai, sriubos, pyragai – tai tik nedidelis sąrašas patiekalų, kuriuose naudojami virti raudonikių grybai. Šie grybai padeda kovoti su anemija ir uždegiminėmis ligomis. Jie skatina greitą žaizdų gijimą ir stimuliuoja imuninę sistemą atsigaunant po infekcinių ligų. Taip pat įrodyta, kad raudonikiai valo kraujagysles ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Raudonikiai verdami apie 20 minučių lengvai pasūdytame vandenyje. Verdant raudonviršius labai svarbu išpilti pirmąjį vandenį, nes užvirus susidaro stiprios nešvarios putos. Virtus raudonikius galima naudoti iškart arba užšaldyti žiemai.


Taip pat skaitykite: Kaip džiovinti raudonikius?

Kaip teisingai išvirti raudonikius?

Darbui reikalingi:

  • Raudonikiai (400 gramų)
  • Druska (1 arbatinis šaukštelis)
  • Vanduo
  • Kiaurasamtis, šaukštas, peilis, puodas, pjaustymo lenta

Paruošimas:

1. Raudonikius nuvalykite, nuplaukite ir supjaustykite gabalėliais.

2. Įdėkite grybus į puodą su karštu vandeniu.

3. Užvirinkite.

4. Perkelkite grybus į kitą puodą su verdančiu vandeniu. Įberkite druskos ir virkite, kol užvirs. Sumažinkite ugnį, tada virkite 20 minučių.

5. Nupilkite vandenį. Virti raudonikiai yra paruošti.