Kaip džiovinti raudonus serbentus?

Raudonieji serbentai yra viena vertingiausių uogų. Šiose uogose yra daug kraujagyslėms reikalingos geležies ir kalio, kuris teigiamai veikia širdį ir pašalina skysčių perteklių. Raudonų serbentų uogose yra organinių rūgščių ir cukrų, kurie suteikia malonų gaivų skonį.

Raudonųjų serbentų gėrimai gerai malšina troškulį, pasižymi prakaitavimą sukeliančiomis savybėmis, didina apetitą. Dažniausiai raudonieji serbentai žiemai ruošiami uogienės pavidalu.

Siūlome dalį raudonųjų serbentų išdžiovinti. Tokių serbentų galima dėti kepant bandeles, sausainius, velykinius pyragus. Jų pagrindu taip pat galite virti arbatą. Be to, džiovinti raudonieji serbentai gali būti patiekiami kaip puikūs natūralūs rūgštūs saldumynai.

Kaip išsidžiovinti raudonus serbentus elektrinėje džiovyklėje

Kaip išsidžiovinti raudonus serbentus elektrinėje džiovyklėje
Darbui mums reikia raudonųjų serbentų, elektrinės džiovyklės, kiaurasamčio.

1. Perinkite serbentus, pašalinkite sugadintas, suglamžytas uogas, stiebus bei lapus.

2. Ant džiovyklės lentynų uogas išdėliokite vienu sluoksniu.

3. Įjunkite elektrinį džiovintuvą, nustatydami 50–55 laipsnių temperatūrą.

4. Džiovinkite serbentus 6-7 valandas. Išdžiovinti raudonieji serbentai turėtų būti panašūs į razinas – minkšti, tačiau spaudžiant sultys neturėtų išsiskirti. Kartais džiovinimo procesas gali užtrukti ir kelias paras. Viskas priklauso nuo uogos dydžio bei jūsų džiovyklės nustatymų. Sausus serbentus laikykite sausoje, sandariai uždarytoje talpykloje.

Kaip išsidžiovinti raudonus serbentus orkaitėje

1. Serbentus supilkite ant švaraus medvilninio rankšluosčio vienu sluoksniu ir palaukite, kol nutekės drėgmės perteklius nuo uogų.

2. Serbentus plonu sluoksniu paskleiskite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Uogoms džiovinti vietoj popieriaus leidžiama naudoti specialų, džiovinimui skirta tinklą. Nedėkite uogų per arti viena kitos, kitaip jos gerai išdžius tik viršuje o apačioje liks neišdžiuvusios.

3. Uogas pašaukite į orkaitę: pirmiausia 1 valandai +45 laipsnių temperatūroje, išimkite, leiskite atvėsti ir vėl įdėkite jas į orkaitę, jau įkaitintą iki +70 laipsnių, 1,5-2 valandoms.

4. Ar serbentai išdžiuvę patikrinti lengva: pauspauskite uogą pirštais. Jei sultys neišsiskiria, serbentai išdžiūvo gerai. Paruoštus serbentus suberkite į stiklainį su sandariu dangčiu ir padėkite į vėsią, sausą vietą. Iš 5 kilogramų šviežių uogų gaunate kilogramą džiovintų.