Kaip džiovinti kelmučius?

Kelmučių paruošimas prieš džiovinant neužima daug laiko, dėl to, kad šie grybai neauga ant žemės, ant jų beveik nesikaupia miško šiukšlės, tik kartais prilimpa lapai ir žolė.

Prieš džiovinant kelmučių plauti nereikia, grybai rūšiuojami pagal dydį, kad viskas tolygiai išdžiūtų. Tada dauguma kojų nupjaustomos, o kepurės atsargiai nuvalomos drėgnu virtuviniu skudurėliu arba minkšta kempine.

Dažniausiai kelmučiai marinuojami arba džiovinami, kad vėliau juos būtų galima naudoti žiemą.


Taip pat skaitykite: Kaip kepti kelmučius?

Pagrindiniai kelmučių džiovinimo būdai

Šiuolaikinės namų šeimininkės dažniausiai teikia pirmenybę buitinei technikai, tokiai kaip elektrinė džiovyklė arba orkaitė. Džiovinant kelmučius panaudojant techniką, džiovinimo procesas užima mažai laiko ir nereikalauja daug pastangų. Žinoma, kartais gelbsti ir tradiciniai metodai, ypač jei nėra galimybės naudoti šiuolaikines technologijas.

Kelmučių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Kelmučių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje
Džiūvimo laikas: 5-7 valandos

1. Kelmučius būtina džiovinti iš karto po valymo, kad jie išlaikytų išorinius duomenis ir neprarastų savo aromato.

2. Grybai tolygiai paskirstomi ant grotelių, neleidžiant grybams liesti vienas kito, ir dedami į elektros prietaisą.

3. Kad grybai nesudegtų, maždaug 3-4 valandas nustatykite 50 ° C temperatūrą.

4. Pasibaigus nustatytam laikui, būtina išjungti elektrinę džiovyklę ir palikti grybus dar 2-3 valandas ant grotelių.

5. Tada vėl įjunkite prietaisą 60 °C ir džiovinkite kelmučius tiek, kol grybai visiškai išdžius.

[epcl_box type=”notice”]Ar kelmučiai išdžiuvo, galima patikrinti pagal išvaizdą. Jei jie sausi, nesulūžta kai jie sulenkti, tada produktas yra paruoštas ir elektrinį džiovintuvą galima išjungti.[/epcl_box]

Reikėtų pažymėti, kad nerekomenduojama per daug džiovinti grybų, nes jie gali prarasti savo skonį ir aromatą, taip pat patamsėti ir pradėti byrėti.

Kelmučių džiovinimas orkaitėje

Kelmučių džiovinimas orkaitėje
Džiūvimo laikas: 7-12 valandos

Geriausia kelmučius džiovinti orkaitėje ant grotelių, tačiau jei jūs grotelių neturite, galite naudoti kepimo skardą. Tokiu atveju grybus reikės apversti ir atidžiau stebėti džiovinimo procesą.

1. Paruoštus grybus dedame ant grotelių taip pat, kaip džiovinimui elektrinėje džiovyklėje, ir dedame į orkaitę, įkaitintą iki 50 ° C maždaug 3 valandoms. Per šį laiką kelmučiai praras drėgmę ir nudžius. Jei nustatysite žemesnę nei nurodyta temperatūrą, grybai išvirs, jei ji bus aukštesnė, jie iškeps.

2. Po to, kai grybų kepurės nebelimpa, padidinkite temperatūrą iki 75 °C. Laikas, per kurį grybai visiškai išdžiūsta orkaitėje, priklauso nuo jų skaičiaus ir šeimininkės įgūdžių; vidutiniškai šis procesas trunka nuo 7 iki 12 valandų.

Jei jūsų orkaitėje nėra ventiliacijos, normaliai oro cirkuliacijai palikite duris šiek tiek praviras. Svarbu atidžiai stebėti šį procesą ir kartkartėmis apversti kelmučius, kad jie nepradėtų kepti.