Kaip džiovinti agrastus?

Iš agrastų gaminami kompotai, džemai ir uogienės. Tokie ruošiniai praranda dalį privalumų dėl terminio apdorojimo. Agrastų krūmai yra beveik kiekviename sode. Tačiau pati uoga yra gana vandeninga, ir daugeliui rūpi, ar galima džiovinti agrastus žiemai.

Džiovinant agrastus žiemai, atkreipkite dėmesį į parengiamuosius darbus. Nuo jų priklauso, ar gausite aukštos kokybės džiovintas uogas. Suteikite pranašumą prinokusiems vaisiams su mažomis sėklomis viduje.

Įsitikinkite, kad džiovinimui pasirinkote sveikas, nesutrūkinėjusias uogas. Geriau agrastus skinti asmeniniame ūkyje sausu, giedru oru, kai temperatūra už lango dar nėra nukritusi žemiau 22–25 ° С. Agrastai atrodo prinokę nuo liepos pradžios, tačiau vis dar per anksti juos skinti. Geriau palaukti iki rugpjūčio vidurio.

Visos uogos kruopščiai nuplaunamos po tekančiu vandeniu. Perrinkite rankomis, nes reikia išmesti į agrastus patekusias šakeles, kotelius bei lapus. Džiovinimui rinkites uogas maždaug tokio pat dydžio.

Blanširuokite uogas ant garų, kad išlaikytumėte spalvą ir tuo pačiu pagreitintumėte džiovinimo procesą. Perrinktus agrastus įdėkite į kiaurasamtį. Garinkite juos 3–5 minutes virš verdančio vandens. Sudėkite ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų likusią drėgmę.

Džiovinti agrastai orkaitėje

Džiovinti agrastai
Džiūvimo laikas: 5-7 valandos.
1. Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi.

2. Sudėkite uogas vienu sluoksniu. Įsitikinkite, kad agrastai neliečia vienas kito.

3. Nustatykite 35–40 ° C temperatūrą.

4. Džiovinkite agrastus 1-3 valandas. Tai yra tam tikras nudžiūvimo procesas, po kurio uogos nesprogs.

5. Padidinkite temperatūrą iki 65-70 ° C.

6. Kas kelias valandas agrastus maišykite.

Džiovinti agrastai elektrinėje džiovyklėje

Džiūvimo laikas: 10-12 valandų.

1. Ant džiovyklės grotelių išdėliokite agrastus vienu sluoksniu.

2. Nustatykite 40 ° C temperatūrą.

3. Palikite uogas džiūti 2–4 valandoms.

4. Padidinkite temperatūrą iki 60-70 ° C.

5. Džiovinkite agrastus, keisdami groteles vietomis kas 2 valandas.

Džiovinant agrastus negalima iš karto nustatyti maksimaliausios temperatūros. Nes tada odelė greitai sudžiūsta, neleisdama iš vidaus išgaruoti drėgmei. Tai žymiai pailgina džiūvimo laiką. Todėl geriau pirmiausia palaukti 1–2 valandas su minimalia temperatūra, o tada ją padidinti.