Kaip šaldyti morkas?

Sistemingai vartojant morkas savo mityboje, pagerėja regėjimas, odos būklė, gerėja apetitas ir mažinamas nuovargis, pagerėja plaukų ir nagų būklė, didėja organizmo atsparumas peršalimo ligoms.

Visada patogu po ranka turėti maišelį šaldytų žalumynų ar nesezoninių daržovių. Užuot pirkę šaldytas daržoves, galite ir patys užsišaldyti daržovių derliaus likučius.

Atminkite, kad daržovėms šaldyti namuose, turėtumėte įsigyti specialius šaldymui skirtus maišelius. Jie turi vakuuminę uždarymo sistemą ir nesuplyš užšalimo metu. Prieš šaldant morkas labai lengva iš tokio maišelio išspausti orą.

Šaldytos morkos

Kaip ir visos šaldomos daržovės taip ir morkos turi būti arti nuėmimo brandos.

Šaldytos morkos

Prieš šaldant morkas reikia jas švariai nuplauti, nuskusti ir supjaustyti grėžinėliais arba kubeliais. Kaip ir visas daržoves taip ir morkas prieš užšaldant reikia įdėti į verdanti vandenį 3-5 min., kad žūtų fermentai ir žaliava nepatamsėtų. Vėliau išdžiovinamos arba nusausinamos ir tik tada dedamos į kartonines ar plastmasines dėžutes ir šaldomos šaldymo kamerose. Sušaldytos morkos sudedamos į plastikinius maišelius, kurie yra nepralaidūs orui ir laikomos šaldytuvo kameroje.

  • Šaldytas morkas galima laikyti 8-10 mėnesių. Ilgiau laikant sušaldytas morkas, sumažėja jose esančių vertingų medžiagų kiekis.
  • Šaldytos daržovės išverda 2–3 kartus greičiau nei šviežios.

Kaip užšaldyti morkas?

Mums reikės:

  • Morkų;
  • Tarkos;
  • Peilio;
  • Pjaustymo lentos;
  • Šaldymo maišelių.

Morkų šaldymas:

  1. Morkas nuplaukite ir kruopščiai nuvalykite.
  2. Sutarkuokite per burokine tarka.
  3. Supakuokite morkas porcijomis į specialius šaldymui skirtus maišelius. Tokiu atveju būtina iš maišelio išspausti kuo daugiau oro. Maišelius dėkite į šaldiklį ir naudokite pagal poreikį.

Užšaldytos morkos yra paruoštos!