Kaip užšaldyti špinatus?

Visose daržovėse yra vienokių ar kitokių maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų, tačiau tokia turtinga maistinių medžiagų sudėtis, kokia yra špinatuose, yra labai reta. Todėl nenuvertinkite šios žalios lapinės daržovės teikiamos naudos.

Špinatuose yra baltymų, angliavandenių ir net riebalų, o be to – didelis kiekis chlorofilo, vitaminų ir mineralų. Špinatai padeda pašalinti iš organizmo toksinus, todėl visada turėtumėte juos įtraukti į savo racioną. Galima dėti į pirmąjį ir antrąjį patiekalus, kepti kiaušinienę, salotas, padažus ir priedus, taip pat į bulvių košę vaikams.

Špinatų šaldymas žiemai

Sezono metu labai patogu špinatus šaldyti šaldiklyje porcijomis. Šaldyti špinatai gerai išsilaiko, tuomet juos galima naudoti gaminant maistą ištisus metus.

Špinatų paruošimas šaldymui

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, iš anksto nuplaukite špinatus, surūšiuokite ir išdžiovinkite. Plauti reikia labai atsargiai, nes ant lapų yra daug smulkaus smėlio. Špinatų kekes galite pusvalandžiui panardinti į dubenį su šaltu vandeniu, o po to kiekvieną lapelį kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu. Pašalinkite visus susiraukšlėjusius ir nudžiūvusius lapus.

Ir dar vienas svarbus dalykas: sausam užšaldymui (be blanširavimo) būtina špinatus išdžiovinti ant medvilninio rankšluosčio, kad atsikratytų drėgmės pertekliaus, kitaip šaldiklyje špinatai pavirs ledu.

Sausas špinatų šaldymas

Šaldyti špinatai žiemai
Šaldyti špinatai žiemai

Nupjaukite šaknis ir stiebus. Lapelius surūšiuojame, atrenkame sveikus, maždaug tokio pat dydžio ir suberiame į krūvas po 10-15 vienetų – mažomis porcijomis vienkartiniam naudojimui. Stenkitės nepažeisti vientisumo, sandariai susukite lapus į ritinius ir apviniokite maistine plėvele. Šioje formoje siunčiame į šaldiklį, dedame ant padėklo tam tikru atstumu vienas nuo kito. Visiškai užšaldžius, perkeliame į konteinerius ilgalaikiam saugojimui, kad kuo mažiau susižalotų ryšuliai.

Privalumai:

 • Metodas yra paprastas ir nereikalaujantis daug darbo;
 • Lapai švieži, termiškai neapdorojami, vadinasi, išsaugo daugiau vitaminų ir mineralų.

Minusai:

 • Taip užšaldyti špinatai užima daug vietos šaldiklyje;
 • Tolesniam špinatų naudojimui reikia tų pačių manipuliacijų, kaip ir dirbant su šviežiais špinatais;
 • Natūrali spalva iš dalies prarasta.

Špinatų tyrė

Špinatų tyrė žiemai
Špinatų tyrė žiemai
 1. Blanširuokite špinatus verdančiame vandenyje 20-30 sekundžių, tada užpilkite lediniu vandeniu.
 2. Sutrinkite trintuvu iki vientisos tyrės. Jei norite, galite pertrinti per sietelį.
 3. Supilstykite į silikonines formeles arba ledukų formeles ir padėkite į šaldiklį.
 4. Perkelkite šaldytus špinatus į indą, kad būtų lengviau laikyti.

Privalumai:

 • Produktas visiškai paruoštas naudojimui;
 • Špinatai gerai išlaiko spalvą.

Minusai:

 • Blanširuojant iš dalies prarandami vitaminai ir skonis.
Naudojimas

Idealiai tinka padažams, makaronams, rizotui gaminti. Taip šaldytus špinatus atitirpinti nereikia, jie dedami likus kelioms minutėms iki patiekalo paruošimo.Parašykite komentarą