Kaip džiovinti kazlėkus?

Kazlėkai yra vieni iš labiausiai paplitusių miško grybų. Tai skanūs ir sveiki grybai, kuriuos mėgsta dauguma kulinarų. Iš kazlėkų pagaminti patiekalai labai skanūs.

Džiovintuose kazlėkuose yra daugiau kaip 30% baltymų, amino rūgščių, eterinių aliejų, riebalų rūgščių. Taip pat džiovinti kazlėkai apsaugo nuo cholesterolio nusėdimo ant kraujagyslių sienelių. Be to, tokių džiovintų grybų nauda yra tai, kad jie valo organizmą ir skatina virškinimą. Juose yra daug vitaminų B ir D, todėl grybai pagreitina atsigavimo procesą nuo infekcinių ligų.

Žiemai džiovinami jauni, ką tik nuskinti kazlėkai. Grybai gerai nuvalomi, supjaustomi plonais griežinėliais. Juos galite džiovinti lauke, orkaitėje, elektrinėje daržovių ar vaisių džiovyklėje. Laikykite džiovintus kazlėkus sausoje, sandariai uždarytoje talpykloje, vėsioje ir tamsioje vietoje.

Kazlėkų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Kazlėkų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje
Norint išsidžiovinti kazlėkus žiemai, mums prireiks kazlėkų, elektrinės džiovyklės, peilio.

[epcl_box type=”notice”]Prieš džiovinant, kazlėkų negalima plauti. Jei grybus pamirkysite vandenyje, puri tekstūra sugers daug drėgmės, kurios vėliau paprasčiausiai nebegalėsite atsikratyti. Net jei jums atrodo, kad viskas tvarkoje, audiniuose liks skysčio, o kazlėkai greitai supelis.[/epcl_box]

1. Grybus nuvalykite.

2. Paruoštus kazlėkus supjaustykite 4-5 mm storio griežinėliais. Išdėstykite vienu sluoksniu ant elektrinės džiovyklės grotelių.

3. Nustatykite rankiniu būdu 58–50 ° С temperatūrą.

4. Kartą per valandą ar dvi sukeiskite groteles vietomis, kad kazlėkai džiūtų tolygiai.

5. Džiovinkite, kol išdžius. Tai trunka maždaug 4–5 valandas.

Išimkite vieną grybo gabalėlį, visiškai atvėsinkite, suspauskite delne. Jis turėtų būti pakankamai lankstus, bet galiausiai ne sulūžti.

Kazlėkų džiovinimas orkaitėje

Kazlėkų džiovinimas orkaitėje
Džiovinimo trukmė: 6-9 valandos.

Venkite itin aukštos temperatūros. Terminio apdorojimo metu grybai gali prarasti naudingąsias savybes, todėl verta aiškiai kontroliuoti procesą. Optimaliausia supjaustyti kazlėkus į vidutinio dydžio gabalėlius.

1. Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi. Popieriuje peiliu padarykite skylutes.

2. Sudėkite grybus taip, kad jie būtų 1–2 milimetrų atstumu.

3. Nustatykite 45-50° C temperatūrą. Džiovinkite kazlėkus atviromis orkaitės durelėmis (4–6 centimetrus) apie 2–3 valandas. Jei yra “Konvekcijos” režimas, įjunkite jį ir uždarykite dureles.

4. Išimkite kepimo skardas, leiskite joms visiškai atvėsti, grybus apverskite į kitą pusę.

5. Padidinkite orkaitės temperatūrą iki 65-70 ° C. Džiovinkite 2-3 valandas.

6. Vėl išimkite skardas iš orkaitės, leiskite joms visiškai atvėsti.

7. Sumažinkite temperatūrą iki 50 ° C, pakartokite viską iš naujo.

Turite kartoti džiovinimo ciklus tol, kol kazlėkai bus sausi. Kadangi grybus kiekvieną kartą reikia atvėsinti iki kambario temperatūros, pasiruoškite, nes procesas užtruks kelias dienas.

Džiovintų kazlėkų saugojimo būdai

Džiovintų kazlėkų saugojimo būdai
Yra pora patikrintų grybų laikymo būdų per tūkstančius metų. Visi jie leidžia ilgai išsaugoti produktą, praktiškai neprarandant skonio, aromato, maistinių ir naudingų savybių.

  • Kabantys grybai girliandos pavidalu. Kazlėkai suverti ant natūralaus pluošto virvės.
  • Medžiaginiai krepšiai.
  • Popieriniai maišeliai.
  • Stiklo indeliai su nailoniniais arba metaliniais dangteliais.
  • Keraminiai indai.
  • Šaldymui skirti plastikiniai maišeliai.