Džiovintų vaisių nauda

Džiovintuose vaisiuose yra daug skaidulų, vitaminų ir natūralaus cukraus. Jie yra labai vertinami dėl sudėtyje esančios ląstelienos, kuri padeda pagerinti virškinimą. Vaisiams džiūstant, iš jų išgaruoja vanduo, todėl juose atsiranda santykinai daugiau naudingųjų maistinių medžiagų ir mikroelementų, todėl užtenka džiovintų vaisių suvalgyti vos porą šimtų gramų, o organizmas reikalingomis medžiagomis būna aprūpintas visai parai.

Visi džiovinti vaisiai savyje turi skirtingas maistingąsias medžiagas.

Džiovintų abrikosų nauda

Džiovintuose abrikosuose gausu kalio, fosforo ir geležies, todėl jie yra itin naudingi tiems, kurie turi silpną širdį ir kraujagyslių sistemą bei sulėtėjusią medžiagų apykaitą. Taip pat džiovinti abrikosai yra naudingi aukštą kraujospūdį turintiems žmonėms ir tiems, kurie dirba sunkų fizinį ar protinį darbą – keli suvalgyti džiovinti abrikosai gali padėti visą dieną jaustis žvaliai.

Sergantiems mažakraujyste, jaučiantiems energijos trūkumą arba sumažėjusį darbingumą, taip pat reikėtų rinktis džiovintus abrikosus. Džiovinti abrikosai gali išvalyti žarnyną, jeigu suvalgysite 100–150 g šių išmirkytų džiovintų vaisių. Džiovinti abrikosai yra druskų šaltinis, todėl juos rekomenduojama valgyti tiems, kurie vartoja šlapimą varančius vaistus.

Džiovintų slyvų nauda

Džiovintose slyvose yra gausu vitaminų A ir C, kurie padeda išvengti peršalimo ligų ir sustiprinti imunitetą. Šie džiovinti vaisiai stiprina regėjimą, nervų ir raumenų sistemą, o slyvose esantys mineralai padidina darbingumą ir mažina nuovargį. Džiovintos slyvos taip pat gerina virškinimą ir laisvina vidurius. Šie džiovinti vaisiai yra ypač naudingi šaltuoju metų laikotarpiu.

Džiovintų kriaušių nauda

Džiovintos kriaušės yra angliavandenių šaltinis. Jeigu kriaušės bus džiovinamos ne visai sunokusios, jose bus nemažai sorbitolio, kuris gali būti cukraus pakaitalu cukriniu diabetu sergantiems žmonės. Džiovintų kriaušių nuoviras gerai numalšina troškulį karščiuojantiems ir yra naudingas sergantiems žarnyno ligomis, kadangi nuovire yra nemažai rauginių medžiagų ir iš organizmo šalinamas toksinai bei sunkiųjų metalų druskos.

Razinų nauda

Razinos gali padėti užkirsti kelią peršalimo ligoms. Sergantiems bronchitu ar kosulio kamuojamiems žmonėms rekomenduojama suvalgyti 30 g valandą laiko vandenyje mirkytų razinų. Razinose yra maistinių skaidulių, kurios gerina virškinimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, todėl tinka vartoti aterosklerozės ir vėžio profilaktikai. Razinos yra prisotintos kaliu, kalciu, natriu ir magniu, todėl yra naudingos širdžiai ir nervų sistemai.

Džiovintų obuolių nauda

Džiovinti obuoliai turi daugiau vitamino C nei žali, taip pat turi didesnę energinę vertę nei natūralūs vaisiai, todėl juos reikėtų vartoti saikingai. Šie džiovinto vaisiai turi padeda stiprinti kaulus, dantis, dantenas, imunitetą ir gerina geležies įsisavinimą.

Džiovintų datulių nauda

Džiovintos datulės yra prisotintos kaliu, fosforu, kalciu, geležimi ir magniu. Šie džiovinti vaisiai puikiai tinka tiems, kurie dirba įtemptą darbą. Džiovintose datulėse yra medžiagų, kurios chemine sudėtimi yra artimos aspirinui, todėl jas rekomenduojama valyti peršalus. Šie džiovinti vaisiai taip pat stiprina širdį, raumenis ir dantis. Džiovintose datulėse taip pat gausu ir eterinių aliejų.

Džiovintų papajų nauda

Džiovintos papajos yra naudingos tuo, kad jose yra visų vandenyje tirpių vitaminų ir mineralinių medžiagų: kalio, magnio, kalcio, cinko bei geležies.


  • Džiovinti ananasai yra puikūs pagalbininkai virškinimo sistemai.
  • Džiovintos vyšnios yra geležies šaltinis, todėl jos reguliuoja kraujo krešėjimą ir yra tinkamos infarkto ir insulto profilaktikai.

Tam tikri džiovinti vaisiai gali sukelti alergines reakcijas. Džiovintų vaisių nerekomenduojama vartoti sergantiems kepenų ligomis ir turintiems virškinimo sistemos arba inkstų funkcijos sutrikimų. Vyresniojo amžiaus žmonės džiovintus vaisius taip pat reikėtų vartoti saikingai, kadangi juose esantis fosforas gali slopinti aktyvaus vitamino D susidarymą ir sutrukdyti kalcio balansą organizme, o tai gali padidinti osteoporozės riziką.Parašykite komentarą