Sausainių pyragas su nutella pudingu

Prieš kelias dienas viena mano pažįstama pasakė, kad visada turi šaldiklyje užšaldyto maisto, kurį galėtų bet kada ištraukti, atšildyti ir pateikti, jei jau kokie nekviesti svečiai ateitų. O tai jau tikra realybė gyvenant Turkijoje. Tiesą sakant aš visai nieko neturiu tokio, kas jau paruošta ir užšaldyta, gal todėl, kad manau jog per 10 min apkepta vištienos krūtinėlė pateikta su šviežiom salotom yra skaniau, nei virti, užšaldyti, atšaldyti ir vėl pašildyti balandėliai. O gal tiesiog aš dar ne pakankamai užimta. 🙂

Nutellos pudingo ir sausainių pyragas

Tiesa mano šaldiklyje visda rasite užšaldytos mėsos, žirnelių, kukurūzų ar kadaif tešlos su specialiu sūriu knefei pagaminti, ar filo tešlos greitam borekui ar desertui. Dar ir raki nedidelis buteliukas (na čia Renata taip mane pamokino, nes alkoholis juk neužšąla, o raki skanesnė labai atšaldyta). Bet tik tiek.

Sausainių pyragas be kepimo
Sausainių pyragas be kepimo

Na o dabar dar ir šis pyragas ten guli, nes jis ir skanesnis, ir gražiau pjaunasi kai pabūna šaldiklyje. Lyg kokie šokoladiniai ledai su avižiniais sausainiais. Tai o ką jūs slepiate šaldikliuose?

Ingredientai:

 • 2/3 st. pieno;
 • 1 st. grietinėlės;
 • 1/2 cukraus;
 • 4 kiaušinių tryniai;
 • 2 v.š. kukurūzų krakmolo;
 • 200 ml Nutella kremo;
 • 2 v.š. brendžio (tiks ir koks kavos ar karamelės likeris);
 • 450 g kvadratinių ar stačiakampių avižinių sausainių.

Paruošimas

 1. Puode sumaišykite pusę pieno, visą grietinėlę, cukrų. Leiskite užvirti. Dubenyje suplakite kiaušinių trynius, kukurūzų krakmolą ir likusį pieną. Tada leiskite kiaušiniams sušilti įpilant po kelis šaukštus verdančio pieno greitai maišant. Kai dubenėlyje kiaušiniai bus sušilę, bet jokiu būdu nesusitraukę, visą dubenioturinį pilkite į verdantį pieną ir greitai šluotele maišykite iki vientisos masės ir kol sutirštės, apie 3 minutes. Perdėkite pudingą į dubenį ir leiskite atvėsti.
 2. Kai atvės, sudėkite nutelos kremą ir brendį. Išmaišykite iki vientisos masės.
 3. 22X33 cm formą išklokite kepimo popieriumi ir sudėkite sluoksnį sausainių ir užpilkite dalį pudingo, išlyginkite, kad vienodai pasiskirstytų. Tada vėl dėkite sluoksnį sausainių ir pudingo, kol baigsis sausainiai ar pudingas. Paskutinis sluoksnis turi būti pudingo.
 4. 3-4 sausainius sutrupinkite ir apibarstykite trupiniais viršų. Leiskite visiškai atvėsti. Tada dėkite į šaldytuvą ar šaldiklį mažiausiai 2-3 valandom. Jei dėsite į šaldiklį, tai prieš pjaustant leiskite bent 15 minučių atšilti.
[the_ad id=”9498″]


Parašykite komentarą