Brendžio istorija

Yra manoma, kad brendis yra vienas seniausių distiliuotų alkoholinių gėrimų. Jo ištakos siekia net dvyliktą amžių. Iš pradžių brendis buvo naudojamas medicinos tikslais. Taip nutiko todėl, kad griežti įstatymai leido jį gaminti tik gydytojams ir vaistininkams.

Tačiau šešioliktame amžiuje padėtis pasikeitė, griežti Prancūzijos įstatymai sušvelnėjo – vyndariams buvo leista gaminti brendį.

Brendžio regionai

Tačiau brendžio industrija įgavo pagreitį tuomet, kai į šį gėrimą atkreipė dėmesį olandai. Nyderlandai importavo brendį vietos vartojimui, o taip pat atsivežę jį eksportuodavo į kitas Europos šalis. Būtent šiuo istorijos laikotarpiu olandų prekybinė flotilė buvo viena didžiausių pasaulyje, todėl brendžio eksportas tik didėjo. Taip pat yra tikima, kad olandų jūreivei pildavo brendžio į laivų vandens rezervuarus, taip ilgiau išlaikydami vandens atsargas geriamomis.

Prekyba brendžiu plito ir dėl ekonominių priežasčių

Alembic
Alembic Brendžio gamybai

Brendis yra maždaug keturis kartus stipresnis gėrimas nei vynas, todėl butelį brendžio buvo galima parduoti už didesnę sumą nei vyną. Tuo tarpu laive, butelis brendžio ir butelis vyno užimdavo tokią pačią vietą. Būtent dėl šios priežasties olandai pradėjo investuoti į distiliavimo gamyklas Prancūzijoje. Jiems žymiai labiau apsimokėjo atsivežti jau pagamintą produktą nei importuotis vyną iš Prancūzijos ir tuomet distiliuoti jį į brendį Olandijoje. Kai, kurie Prancūzijos ūkininkai netgi pradėjo auginti vynuoges specialiai distiliavimui ir galiausiai buvo išrasta tobuliausia brendžio rūšis – konjakas. Tiesą sakant Olandų įtaką brendžio istorijai yra tokia didelė, kad jie net davė brendžiui pavadinimą, olandiškai jis skamba „brandewijn“, o išvertus iš olandų kalbos tai reiškia „degintas vynas“.

Kaip pasigaminti naminį vyną?

Šiuo metu brendis yra gaminamas beveik visose šalyse, kurios augina vynuoges. Todėl be vargo atrasite prancūziško, itališko, armėniško, amerikietiško, gruziniško ir kitų vyno šalių brendžių. Tačiau brendžių karaliumi iki šiol yra tituluojamas konjakas, kuris gali būti gaminamas tik to paties pavadinimo Prancūzijos regione ir tik iš kelių vynuogių rūšių.

https://valgome.lt/receptai/recipe/karstas-vynas-glintveinas/

Norėdami susipažinti su subtiliu brendžio skoniu, tiesiog atraskite specializuotą alkoholio parduotuvę internete. Tokioje parduotuvėje rasite didelį itin aukštos kokybės skirtingų brendžių pasirinkimą.