Kaip iškepti kiaulienos nugarinę?

Šiame recepte parodysiu, kaip iškepti skanią kiaulienos nugarinę orkaitėje. Nelabai mėgstu kiaulieną, bet jei gaminu, stengiuosi paimti tą dalį, kurioje būtų minimalus riebalų kiekis. Nugarinė kaip tik tokia dalis. Privalumas yra tas, kad nugarinė dažnai parduodama su kaulu, todėl iškepta mėsa atrodo gražiai ir patraukliai.

Norint iškepti kiaulienos nugarinę orkaitėje, jums reikės

Marinuota nugarinė prieš kepimą
Marinuota nugarinė prieš kepimą

Ingredientai:

 • Kiaulienos nugarinė ant kaulo – 4 vnt.
 • Pipirų mišinys: juodieji, raudonieji ir paprikos – 0,5 šaukštelio
 • Aromatinės žolelės ir prieskoniai – 0,5 šaukštelio (bazilikas, maltas imbieras ir kt.)
 • Garstyčios – 1 arbatinis šaukštelis (geriau naudoti be priedų)
 • Medus – 1 arbatinis šaukštelis
 • Česnakai – 2 skiltelės
 • Druska – pagal skonį
 • Rozmarinas (arba čiobrelis) – kelios šakelės

Keptos nugarinės paruošimas:

 1. Geriau mėsą marinuoti iš anksto, pavyzdžiui, dieną prieš kepimą arba bent 4-5 valandas prieš išsiunčiant į orkaitę – gaunasi skaniau. Patikrinta! Nugarinės gabalėlius nuplaukite, nusausinkite servetėlėmis ar popieriniais rankšluosčiais ir perkelkite į dubenį, kuriame marinuosime.
 2. Ruošiame marinatą. Sumaišome kvapnius prieskonius ir žoleles, pipirų, garstyčių, medaus, druskos ir česnako mišinį. Galite pridėti 1 valg. šaukštą sojų padažo, kad ingredientai susijungtų. Kiekvieną nugarinės gabalėlį iš abiejų pusių aptepame savo marinatu ir paliekame marinuotis tiek laiko, kiek leidžia laikas. Idealiu atveju palikite per naktį.
 3. Įkaitiname orkaitę iki 190°C. Paruošiam kepimo indą. Aš naudoju stiklą, bet galima kepti ir teflone ​​arba tiesiog ant kepimo skardos. Formos apačioje išdėliokite rozmarino (arba čiobrelio) šakeles ir ant jų nugarinės gabalėlius.
 4. Nugarinę siunčiame į orkaitę kepti 40-50 minučių (priklausomai nuo mėsos gabalėlių storio). Ar nugarinė iškepusi galima patikrinti padarius pjūvį gabalo centre – jei mėsa balta, vadinasi, ji paruošta.

Taip paprasta orkaitėje iškepti kiaulienos nugarinę. Gaunasi labai skaniai ir kvapniai, nes mėsa sugeria visus rozmarino kvapus, ant kurių ji kepama! Kiaulienos nugarinei garnyras nereikalingas, bet puikiai tinka šviežios daržovės ar salotos. Skanaus! Gaminkite su šypsena, patiekite karštą, karštą!Parašykite komentarą