Drėgnas šokoladinis pyragas

Galite ginčytis su manimi kiek tik norite, tačiau aš vis tiek esu įsitikinusi, kad šokoladas yra pats nuostabiausias desertas pasaulyje. Ar žinote, jog šokoladas turi savyje nekenksmingo “šokoladinio narkotiko” – teobromino, sukeliančio lengvą euforijos pliūpsnį?

Yra ir daugiau gerųjų šokoladinių savybių, pvz. kakavos sviestas puikiai gydo gerklės skausmus. Tačiau šįkart pats šokoladas dalyvavo tik kaip pagrindinis ir nepakeičiamas prieskonis gaminant šaltą, skanų ir drėgną desertą – šokoladinį pyragą. Paprastas receptas, sudėtis, tėra vienas reikalavimas- gaminį laikyti šaltai, tada jis būna pats skaniausias.

Ingredientai:

 • 150 g tikrojo, kulinarinio šokolado bloko;
 • 180 g tikro sviesto (kambario temperatūros);
 • 3 didelių kiaušinių (atskirtų);
 • 100g neliesos grietinės;
 • 200g miltų;
 • 1 1/2 šaukštelio kepimo miltelių;
 • 150g cukraus;
 • žiupsnelio vanilino;
 • 1-2 v.š. grynos kakavos miltelių (be priedų);
 • 1 1/2 a.š. tirpios kavos miltelių.

Pyrago paruošimas

 1. Prieš kepant pyragą sviestą reikia atšildyti kambario temperatūroje, palaikyti kokią valandą, tada viskas bus kur kas paprasčiau. Be to su šokoladu ne taip puikiai tinka sviesto pakaitalai ar tepūs riebalų mišiniai, šokoladinis pyragas sunkiai gali apsieiti be tikrojo sviesto, be jokių priedų, žinoma. Ką jau, regis, esu minėjusi ne vieną kartą, bet tai nėra sunku priminti.
 2. Kai sviestas jau būna pasiruošęs dalyvauti pyrago tešlos ruošime (būna suminkštejęs, bet ne per daug ištižęs), galime eiti tiesiai prie šokoladinio bloko. Galite jį iškart sutarkuoti, arba paprasčiausiai sulaužyti gabalėliais, įdėti į nedidelį indelį, o pastarąjį įstatyti į kątik užvirusį karštą vandenį, tačiau atsargiai – kad į šokoladą nepakliūtų vandens, o pats indelis neplūduriuotų jame 🙂 Tada šokoladą galima kas kiek karto pamaišyti, jog greičiau ištirptų.
 3. O dabar viskas labai paprasta – į didelė dubenį įmušti kiaušinio tryius, baltymus išpilstyti į atskirą indelį. Trynius gerai išsukti su cukrumi ir vanilės žiupsneliu. tada į tą masę sudėti minkštą sviestą ir išsukti iki kreminės masės. Kiaušinio baltymus išplakti iki standžių putų.
 4. Ištirpusį šokoladą supilti į indą su sviestu ir kiaušiniais, įberti kakavos ir kavos miltelių, labai gerai išmaišyti, įdėti grietinės, dar kartą išmaišyti. Tada miltus sumaišyti su kepimo milteliais, sudėti į tešlą, išsukti viską iki vientisos masės ir atsargiai įmaišyti kiaušinių baltymus. Pyrago tešla gaunasi kiek skystoka, bet ne per daug, tokia kaip grietinė panašiai, arba kaip kekso tešla. Ją supyliau į kekso formą, dėjau į jau šiltą orkaitę ir kepiau kažkur apie valandą, 180 laipsnių temperatūroje. Tada pyragui leidau atvėsti kambari temperatūroje, kažkur apie 1 1/2 h, iškrečiau iš kepimo formos (manoji buvo silikoninė) ir pastačiau į šaldytuvą.

Štai ir viskas 🙂 Galima mėgautis prieš tai pabarsčius cukraus pudra. Puikiai tinka su pieniškais kokteiliais.1 komentaras apie “Drėgnas šokoladinis pyragas”

Parašykite komentarą