Prancūziški pusrytiniai riestainiai

Pusryčiai visada buvo mano mylimiausias valgymo ritualas, ypač tada, kai rytas puošiasi saule, nereikia niekur skubėti, gali iki dešimtos voliotis lovoje, o tada, po vienuoliktos, su puodeliu gardžios kavos ir šviežiomis naminėmis bandelėmis skelbti šeimai pusryčių metą…

 • Porcijos: apie 15 riestainių
 • Užtruksime: 2 valandas, iš viso
 • Energetinė vertė: apie 110kcal/riestainis

Ingredientai:

 • 6-7 g (pakuotės) sausų mielių;
 • 5-6 v.š. cukraus;
 • žiupsnyčio jūros druskytės;
 • 1/2 puodelio šilto, virinto vandens;
 • 2 v.š. augalinio aliejaus;
 • kokių 3 stiklinių ekologiškų a.r. kvietinių miltų (apie 320-350 g);
 • žolelių arba juodosios arbatos;
 • granulinio cukraus (pabarstymui).
Pastebėjimas: vietoje sausų mielių, galite naudoti ir šviežias, reikės 25g, tačiau aš labiau mėgstu džiovintas. Be to vietoje ekologiškų produktų, galite rinktis ir paprastus, o patepti galite bandeles ne arbata, o plaktu kiaušiniu, vietoje jūros druskos irgi galite naudoti paprastą, bet reikia tik mažo mažo žiupsnelio. Ir dar – miltų gali būti, jog prireiks daugiau, mat dar reikės pabarstyti skardą, kočioti, tad apsirūpinkite iš karto.

Paruošimas

 1. Iš pradžių, prakirpsime mielių pakelį ir subersime jas į dubenį. Tuojau pat supilsime ir stiklinę miltų, šaukšteliu ar šaukštu išmaišysime mieles drauge su miltais. Tada supilsime šilto vandenuko (šilto, bet ne karšto – per didelis karštas gali „išgąsdinti“ mieles ir trukdyti iškilti), visą cukrų, žiupsnelį druskos ir gerai išmaišysime. Tešla bus tokia kaip kad blynų – miltų daugiau nepilsime. Paliksime pastovėti kokioms 15 minučių.
 2. Po 15 min. grįšime prie savo tešlos – ji jau bus “storesnė”. Tada įpilsime aliejaus ir gražiai išsuksime tešlą į tokį burbulą. Tada po truputį bersime kitus miltus ir maišysime. Jeigu matysite, kad tešla limpa prie rankų, galite berti ir daugiau miltų, bet jokiu būdu nepersistenkite – jeigu miltų bus per daug tešla bus kieta ir gali neiškilti. Susukite i bumbulą, suplokite rankutėm, uždenkite rankšluosčiu arba maistine plėvele (aš šįkart niekuo nedengiau) ir leiskite pastovėti šiltai, kambaryje, kokią gerą valandą, kol masė padvigubės.
 3. Padvigubėjo? Nuostabu. Dabar pamirkykite rankas į miltus, imkite gabalą tešlos ir gerai išminkykite. Kai išminkysite paskirstykite ją į panašaus dydžio 15 gabaliukų. Imkite tuos gabaliukus ir delnais sukite, kol gausi juostelę, juostelė turi būti tokio dydžio, kad išeitų riestainėlis, plotis maždaug 3-4cm. Juostelės kraštus, sukite į vidurį, padarykite kilpas, uždėdami vieną juostelės galą ant kito, na manau sugebėsite, nes tai tikrai nėra sunku. Kai taip padarysite su visais gabalyčiais – ištepkite skardą gabalėliu sviesto, pabarstykite miltais ir sudėkite savo riestainius. Palikite maždaug 5cm tarpus tarp bandelių. Leiskite joms pakilti dar kokią 15-20 min.
 4. Tada patepkite žolelių arbata (lengvai šilta arba atvėsusia), pabarstykite granuliniu cukrumi. Meskite orkaitėn, kepkite 160-180 laispnių temperatūroje, kokias 30 min., na, kol dailiai apskrus. Kiek mano kepė, net nežinau. Pašoviau orkaitėn, nustačiau Bandelės >> Pietų bandelės rėžimą ir išėmiau tada kai supypsėjo.

Skanių pusryčių!Parašykite komentarą