Turinys
Šviežios krevetės yra greitai gendantis produktas. Nešaldytos krevetės turi būti išvirtos tą pačią dieną, kai jos sugaunamos. Tačiau kadangi dauguma iš mūsų gyvena gana toli nuo žvejybos vietų, šie vėžiagyviai pas mus atkeliauja sušalę.
Pirmenybę teikite krevetėms su kiautais, iš jų lengviau suprasti, kad jos sugedusios. Jei vėžiagyviai kvepia amoniaku, jų nevalgykite. Greičiausiai tokios krevetės yra sugedusios.
🍤 Krevečių paruošimas
Visame pasaulyje šios jūros gėrybės vertinamos dėl išskirtinio subtilaus skonio ir unikalių dietinių savybių. Kitas neabejotinas virtų krevečių pliusas – jos paruošiamos labai paprastai ir rekordiškai greitai.
Prieš virdami, krevetes atitirpinkite
Jei neatitirpintas krevetes įmesite į verdantį vandenį, vandens temperatūra nukris ir mėsa išvirs netolygiai. Norėdami greitai atitirpinti, sudėkite vėžiagyvius į dubenį ir padėkite į kriauklę po švelnia šalto vandens srove. Tačiau jokiu būdu negalima atitirpinti krevečių kambario temperatūroje ar šiltame vandenyje: tai neigiamai paveiks krevečių skonį.
🕗 Kiek laiko virti krevetes?
Nevirkite krevečių per ilgai
Yra paprastas būdas nustatyti, ar krevetės yra išvirusios: tiesi krevetė yra nepakankamai išvirta, “C” raidės formos yra tinkamai paruošta, o susukta į žiedą – pervirta. Jei nenorite beskonės gumos, nevirkite jūros gėrybių ilgiau nei reikia.
- Krevetės, kurios jau buvo apdorotos (dažniausiai tokias parduoda prekybos centruose) reikia virti 3-5 minutes.
- Ankščiau neapdorotas krevetes (pilkos spalvos) reikia virti apie 10 minučių.
Virkite krevetes su galva ir kiautu
Krevetės yra skanesnės, kai verdamos neluptos. Be to, jei persūdysite vandenį, lukštas apsaugos mėsą nuo druskos pertekliaus.
Bet, net jei prieš gamindami krevetes jau nuvalėte, galvų ir lukštų neišmeskite. Išvirkite juos su druska, žolelėmis ir daržovėmis, kad gautumėte puikų sultinį krevečių sriubai.
🥄 Kaip virti krevetes?
Minimalus rinkinys, kurio jums reikės krevečių virimui, yra didelis puodas, vanduo ir druska. Vandens tūris turi būti du kartus didesnis už krevečių tūrį. Kalbant apie druską, krevetėms be lukšto reikia dėti ne daugiau kaip 1 valgomąjį šaukštą kiekvienam litrui vandens. Jei ruošiatės virti neluptas krevetes, į litrą įdėkite 1-1,5 šaukšto.
- Užvirinkite vandenį ir įberkite druskos. Kai kurie žmonės nori apsieiti be prieskonių, kad nedingtų subtilus šių jūros gėrybių skonis. Bet jei norite įdėti prieskonių, į verdantį vandenį įmeskite nedidelį ryšulėlį krapų, gvazdikėlių, kvapiųjų pipirų, lauro lapų, porą skiltelių česnako ar imbiero griežinėlį ir užpilkite pusės citrinos sultimis. Prieskonių rinkinys priklauso tik nuo jūsų pageidavimų, todėl eksperimentuokite ir ieškokite savo derinio.
- Vandeniui užvirus panardinkite į jį krevetes. Kai vanduo vėl užverda, o krevečių lukštai pasidaro ryškiai rausvi ir pradeda plūduriuoti, išjunkite viryklę.
Daugelis žmonių šiame etape sustoja, pažvejoja karštas krevetes iš sultinio, laukia, kol jos atvės, ir patiekia ant stalo. Tačiau faktas yra tas, kad mėsa neatšąla akimirksniu, o tai reiškia, kad ji toliau verda net ir nupilus karštą vandenį.
Norėdami sustabdyti procesą, supilkite ką tik išvirtas krevetes į šalto vandens ir ledo kubelių dubenį. Tada nedelsdami meskite vėžiagyvius į kiaurasamtį. Po to galite iškart patiekti ant stalo arba leisti dar šiek tiek atvėsti.