Kaip sutirštinti padažą?

Kartais padažui sukurti reikia labai mažai laiko. Skysčio pašalinimas yra lengviausias būdas sutirštinti guliašo ir kitų mėsos patiekalų padažą. Skystis, susidarantis kepant mėsą, turi būti surinktas ir virinamas, kol jis pakankamai tirštės.

Būkite atsargūs su prieskoniais! Mažiau druskos ir pipirų – vandens garavimas sustiprina skonį.

Kuo sutirštinti skysta padažą?

Kaip sutirštinti padaža namie

Padažą galite sutirštinti miltais – dažniausiai taip daro jūsų močiutė ar mama. Tai nėra sunku! Nedidelis kiekis kvietinių miltų ištirpinama nedidelėje dalyje šalto vandens. Tada supilkite nedidele srovelę į padažą.

Supilus miltus į padažą jį būtina šiek tiek pavirinti. Tokiu padažu galima pagardinti guliašą arba suktinukus.

Kuo pakeisti miltus padaže, kad jis sutirštėtų?

Bulvių krakmolas veiks panašiai, nors jam reikės skirti ypatingą dėmesį. Pernelyg didelė krakmolo dozė norimą patiekalą pavers … želė. Norėdami sutirštinti 500 ml padažo, pakanka šaukštelio krakmolo su trupučiu vandens, kad gautumėte pakankamai tirštą padažą.

Pieno produktų mėgėjams

Pagal populiarumą, grietinė gali konkuruoti su bet kokiais aukščiau išvardintai sutirštinimo metodais.

Be grietinės ar grietinėlės, geras pasirinkimas yra lydytas sūris arba maskarponė. Jūs ne tik gausite lygią tekstūrą, bet ir praturtinsite padažo skonį. Tiesiog nepamirškite sutarkuoti arba supjaustyti sūrį į mažesnius gabalėlius.

Nedidelj kiekj padažo galima sutirštinti grietine. Grietinę sukrėsti į padažą ir ant stiprios ugnies šiek tiek pavirinti. Jeigu padažas per tirštas, jį galima praskiesti šlakeliu šalto vandens.

Gabalėliu sviesto galima sutirštinti padažus, kuriuose kepė žuvis ar mėsa. Sviestą dėti į įkaitinta padažą ir pakaitinti, kol padažas sutirštės (tik nevirti). Sutirštėjusi padažą iškart tiekti ant stalo.

Šiek tiek sutirštėjusj padažą galima pagardinti trynių ir grietinės plakiniu. Toks padažas bus švelnesnis ir gardesnis. 1-3 trynius išplakti su 200 ml grietinės, supilti į padažą ir šiek tiek pakaitinti (tik nevirti).1 komentaras apie “Kaip sutirštinti padažą?”

Komentarai yra išjungti.