Agurkų sulčių nauda

Iš šių daržovių spaudžiamas sultis tinka vartoti kaip daugelio ligų profilaktikos priemonę. Taip pat jos puikiai tinka sergantiems širdies ir kraujagyslių, virškino trakto ir kitomis ligomis. Daugeliui žmonių šios sultys padėjo susigrąžinti normalų virškinimą ir pagerino organizmo tonusą. Agurkų sultys padeda natūraliai skatinti šlapimo išsiskyrimą, stiprina plaukus ir nagus bei skatina juos greičiau augti.

Agurkų kalorijos ir maistinė vertė

Agurkų sultys galima gerti vienas, tačiau kur kas naudingiau šviežiai spaustas sultys sumaišyti su tam tikrais komponentais – kitomis sultimis, rauginto pieno produktais, žolelėmis ir natūraliais papildai. Agurkai yra labai nekaloringi: 100g agurkų yra vos 15 kalorijų. Agurkų sudėtyje yra žarnyno veiklą reguliuojančios ląstelienos ir tartroninės rūgšties, kuri leidžia efektyviai lieknėti. Ši rūgštis neleidžia angliavandeniams organizme pavirsti riebalais. Taigi, agurkų sultys galima laikyti puikiu dietiniu gėrimu.

Agurkų sultys širdžiai

Sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis agurkų sultys gali apdėti normalizuoti arterinio kraujo spaudimą, kadangi sultys veikia kaip natūrali šlapimą varanti priemonė. Agurkų sultys taip pat gerina miokardo tonusą ir širdies raumens tonusą, o kad tai įvyktų, būtina per dieną tris kartus išgerti po trečdalį stiklinės agurkų sulčių. Vienodomis proporcijomis sumaišytos agurkų ir salotų sultys padeda sveikti po infarkto ir kitų širdies ligų.

Agurkų sultys virškinimui

Kiekvieną rytą ir vakarą išgėrus po karčių agurkų sulčių stiklinę, galima kovoti su diegliais, atsiradusiais sergant kepenų ligomis. Po skrandžio uždegimo ar opaligės bei esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui, virškinimo sistemai atsistatyti padės stiklinė agurkų sulčių su šaukšteliu medaus. Agurkų sultys taip pat yra natūrali priemonė nuo vidurių užkietėjimo. Jeigu kamuoja rėmuo, agurkų sultys galima maišyti su morkomis arba burokėliais ir išgerti jų po 30 ml tris kartus per dieną prieš valgį. Šios sultys mažina rūgštingumą, apsaugo nuo skrandžio rūgšties patekimo į stemplę bei suderina žarnyno motoriką.

Agurkų sultys odai

Agurkų sultys yra puikios pagalbininkės atsiradus odos problemoms. Moterys turėjo pastebėti, kad agurkai yra dažni ingredientai įvairiose kosmetikos priemonėse. Vienas geriausių natūralių receptų gražiai odai – tai agurkų, salotų ir morkų sultys, kurias reikia gerti maždaug mėnesį laiko. Tuomet oda bus akivaizdžiai lygesnė ir stangresnė. Strazdanomis ar pigmentinėmis dėmėmis atsikratyti norinčios moterys, gali jas pašviesinti agurkų sultys sumaišiusios su citrinų sultimis ir šiuo losjonu tempdamos odą. Agurkų sultys puikiai gydo smulkias žaizdeles, sumušimus, bėrimus ir spuogus. Taip pat jos yra naudingos plaukams ir nagams. Sveikus ir ilgus nagus turėti gali padėti agurkų sulčių, druskos ir alaus vonelės.

Taigi, agurkų sultis patariama vartoti visiems, kurie nori būti sveiki ir gražūs.Parašykite komentarą