🍕 Ladenia – Graikiška pica

Taigi, ir šį kartą drauge su visomis po pasaulį klaidžiojančiomis mintimis grįžtu į šiek tiek Graikija alsuojančią virtuvę. Ladenia (ang. Lathenia) – tai graikiškasis picos variantas, mano nuomone, labai vykęs ir netgi galintis konkuruoti su Itališkąja dievaite. Kodėl?

🍕 Kaip gaminama ladenia?

Visų pirma, dėl nuostabaus pagrindo. Į tešlą pilamas alyvuogių aliejus (nuo kurio ir atsirado pavadinimas Ladenia, nes “Ladi”, išvertus iš graikų kalbos, reiškia aliejų) ją padaro tobulai minkštą, purią ir švelniai tirpstančią burnoje. Tuo tarpu su įdaru ant viršaus “keliaujanti” ta pati alyvmedžių gėrybė ne tik po kojomis pakloja kerintį aromatą, bet kartu pagrindui  suteikia švelnaus traškumo. Vienu žodžiu, iš savo asmeninės patirties susiduriant su Itališkaisiais picų papločiais, kuriuos dažniausiai lydėjo nusivylimai, šis Graikijoje gimęs variantas man paliko tik pačius šilčiausiu bei gardžiausius prisiminimus.

Antra, kaip sakoma “genialumas slypi paprastume” (ar kažkaip panašiai…). Čia visas genialumas pasislėpė už paprasto kelių pomidorų, vieno svogūno, niekuo neypatingos druskos ir pipirų derinio. Žinoma, neverta pamiršti ir džiovinto raudonėlio, kuris  vainikuoja visą skonių harmoniją, sudėdamas pagrindinius skonio, kvapo ir aromato akcentus.

Vienintelis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį prieš kepant Ladenia, yra tas, jog šiam picos variantui visiškai netinka paprasta picos forma. Geriausia naudoti gilų indą, kuriame neišbėgtų alyvuogių aliejus. O indas yra būtinas, t.y. negalima tiesiog suformuoti apvalių papločių, sudėti ant viršaus įdarą, perkelti viską ant kepimo skardo ir kepti. Tokiu atveju visas aliejus nubėgs ir pagrindas, vietoj to, kad apskrustų, taps sausas ir niekuo neypatingas.
Ladenia (ang. Lathenia)
Ladenia (ang. Lathenia)

Taigi, raitojamės rankoves ir kvapais bei skoniais keliamės į saulėtąją Graikiją!

Ingredientai:

 • 1 puodelis šilto vandens;
 • 1 pakelis sausų mielių (7 g);
 • 2 šaukšteliai druskos;
 • 1/4 puodelio + 1/3 puodelio alyvuogių aliejaus;
 • 3 puodeliai miltų;
 • 2 puodeliai supjaustytų pomidorų;
 • 1 didelis raudonas svogūnas;
 • nemažas žiupsnelis šviežiai maltų juodųjų pipirų;
 • džiovinti raudonėliai.

Ladenia paruošimas:

 1. Miltus sumaišyti su mielėmis. Supilti vandenį, aliejų bei vieną šaukštelį druskos ir išmaišyti.
 2. Gauta tešlą (kuri turi būti elastinga ir lanksti – jei tokia nėra arba jeigu yra per daug lipni, įpilti dar šiek tiek alyvuogių aliejaus) gerai išminkyti – tai turėtų užtrukti apie 5 minutes.
 3. Kepimo skardą ar formą ištepti aliejumi ir įkloti tešlą. Uždengti rankšluosčiu ir palaikyti 45-60 minučių, kad pakiltų.
 4. Kai tešla padvigubės, sumaišyti pomidorus, supjaustytą svogūną, aliejų, likusią druską ir pipirus. Gautą mišinį tolygiai paskirstyti ant tešlos.
 5. Ant viršaus gausiai apibarstyti džiovintais raudonėliais ir kepti 200 laipsnių orkaitėje 40-50 minučių, kol tešla dailiai apskrus, o svogūnai gražiai karamelizuosis.


Parašykite komentarą