Jautiena įdaryti baklažanai

Net pačiai sunku patikėti, kad vis dar nebuvau įdėjusi į savo tinklaraštį šio recepto. Baklažanus šią vasarą labai jau dažnai valgom, net nežinau kodėl. Jau prisižadu, kad nerašysiu ir negaminsiu jų, bet va vis atsiranda jų vienas kitas kilogramas namuose, tai imu ir gaminu, nes negi išmesi gerą daiktą. Kartais net pagalvoju, ką aš valgydavau gyvendama Lietuvoje, kad dabar nesugalvoju, ką gaminti be baklažanų. Jų parduotuvėse yra visus metus, taigi ir gaminu visada.

Baklažanai tokia jau daržovė, kad nors ir pati neturi daug kalorijų ir lyg galėtų būti vadinama dietine, tačiau ji paprasčiausiai būna neskani, jei nėra kepama ar pateikiama su aliejumi. Todėl gaminant baklažanus aliejų reikėtų rinkitės geros kokybės. Norėdami sumažinti kalorijų kiekį, kepkite ant keptuvės, kuri nepritrauks, arba kepkite ant griliaus tik lengvai apšlakstę aliejumi. Taip jau yra, kepant kiek jau pilsite aliejaus, tiek baklažanai jo ir sugers. Aš paprastai tik juos apkepu, o jau toliau troškindama stengiuosi aliejaus nepilti, taip patiekalas nebūna per riebus, o jei pabaigoje užšlakstau citrinos sultimis ar pateikiu su jogurtu, tai patiekalas būna toks, koks ir turi būti vasarą, lengvas ir gaivus. Taigi skanaus!

Paruošti įdaryti baklažanai su jautiena
Paruošti įdaryti baklažanai su jautiena

Beja, turkiškas šio patiekalo pavadinimas yra karniyarik, kuris reiškia perpjautas pilvas. Iš tiesų tai baklažas ir panašus į pilvą, kuris buvo gerai prikimštas. :DDDD Jei jūsų turimi baklažanai gana didoki, tai juos perpjaukite per pus, o tada jau kepinkite ir įdarinėkite.

Karniyarik – jautiena įdaryti baklažanai (4 asmenims)

Reikia:

 • 8 nedidelių baklažanų;
 • alyvuogių aliejaus;
 • druskos ir juodųjų pipirų;
 • 300g maltos jautienos;
 • 1 didelio svogūno;
 • 4 skiltelių česnako;
 • 3 pomidorų;
 • 1 raudonosios paprikos;
 • 1 žaliosios paprikos;
 • 1 valg.š. pomidorų pastos;
 • saujelės petražolių.

Gaminam:

 1. Nuplauname baklažanus ir juostelėmis, tiesiog gaunasi “zebriukas” arba kaip turkai sako “pižama”. Pagardiname druska ir leidžiame pastovėti apie 10 minučių, o tada nuplauname ir nusausiname virtuviniu rankšluosčiu. Įkaitiname keptuvėje su šiek tiek aliejaus ir iš visų pusių apkepiname, kol šiek tiek parus ir pradės minkštėti.
 2. Pasiruošiame įdarą. Įkaitiname keptuvėje truputį aliejaus. Smulkiai supjaustome svogūną ir česnakus. Pakepiname kelias minutes, kol svogūnai pradės minkštėti. Sudedame maltą jautieną.
 3. Pagardiname druska, pipirais, čiobreliu ir kepiname apie 7-8 minutes. Tada įdedame smulkinta 1 pomidorą, dalį petražolių, bei paprilkas. Išmaišome.
 4. Šakute ir peiliu kiekvieną baklažaną įpjauname ir padarome griovelį viduryje. Pridedame tuos griovelius įdaro.
 5. Įkaitiname orkaitę iki 180C ir į karščiui atsparų indą sudedame įdarytus baklažanus.
 6. Nulupame ir smulkiai supjaustome likusius 2 pomidorus. Paskirstome juos tarp baklažanų kartu su smulkintom petražolėm. Vienoje stiklinėje vandens išmaišome pomidorų pastą ir užpilame ant baklažanų. Jie turi būti pusiau apsemti. Jei reikia dar įpilkite vandens. Kepkite orkaitėje 30 minučių kol baklažanai bus pilnai iškepę.

Pateikite su jogurtu ar ryžiais. Skanaus!Parašykite komentarą