Cukinijų ir vištienos sriuba

Pastebėjau, kad nuoširdžiausi eksperimentai pavykta tuomet kai gamini tik iš tų produktų, kuriuos tiesiog randi namuose. Šiek tiek nuojautos, kūrybos ir galima išsivirti visai neprastus pietus. Kadangi šįryt kėliausi apie aštuonias, praalkau jau pirmą valandą dienos. Didžiausi mano šios popietės privalumai buvo trys – neryškūs, bet vis tiek maloniai laukiami saulės spinduliai ant kambario sienų, niekada neatsibosiančio “Desperate Housewives” serialo žiūrėjimas po kelis epizodus iškart, ir beprotiškai skani cukinijų sriuba su vištiena…

Vakarop, šiltomis spalvomis apsilieję namai, į kuriuos galiu žvilgtelėti pro atitrauktų užuolaidų kamputį, vėjo lopšinė medžių viršūnėse, migdančiai, iš lėto siūbuojanti gležnas šakeles, iš darbų grįžtantys žmonės smalsiai žiūrėdami kaip tirpstantis sniegas kalvelėmis riedantis lašas paskui lašą, aš pasigendu pavasario. Tačiau tuopat metu man ima kvepėti rytine kovo gaiva, šviežia žeme, išlindusia įkvėpti saulės, sliekais, besivoliojančiais balose, pražydusiomis snieguolėmis, vėlyvais vakarais, kai saulė jau žemai, bet asfaltas vis dar sodriai gelsvas… Ir išties, dar šiek tiek, ir nespėsime atmerkt akių, kaip žemė ir vėl pasidengs žaluma. Vardan skaisčios ir gaivios pavasario žalumos, prisišaukime ją anksčiau į kiemą, išvirdami žaliosios cukinijų ir vištienos sriubos. Išbandykite – receptas gardus, paprastas ir nebrangus.

Ingredientai:

 • 1l vandens;
 • 200g vištienos file be odelės;
 • 150g šviežios cukinijos;
 • 50g spiralinių (rotini) makaronų;
 • 1 vištienos sultinio kubelį;
 • 2 v.š. tyro alyvuogių aliejaus;
 • 1 v.š. kario miltelių;
 • 1 a.š. raudonėlio;
 • 1 a.š. baziliko.

Sriubos paruošimas

 1. Mėsą nuplauti po kranu, supjaustyti gan nemažais kubeliais (maždaug 3cm storio).
 2. Į puodą įpilti litrą vandens, sudėti mėsą iškart, dar neužvirinus vandens.
 3. Ant didesnės ugnies virinti, kol užvirs ir viršuje susidarys baltos putos. Nugrėbti putas samčiu, išmesti lauk iš puodo.
 4. Tada pačiupti sultinio kubelį ir įmesti į sriubą. Taip pat sudėti makaronus.
 5. Cukiniją supjaustyti riekelėmis, sudėti į elektrinį smulkintuvą ir išsukti iki tyrės.
 6. Tada cukinijų tyrę sudėti prie mėsos. Pavirti ant vid. ugnies kokias 5 min.
 7. Sudėti prieskonius – karį, raudonėlį, baziliką, įpilti alyvuogių aliejaus. Neuždengus puodo pavirti ant silpnesnės ugnies apie 10 minučių.

Patiekti drauge su šviežiai skrudinta duonele.Parašykite komentarą