Brokolių nauda

Šiomis dienomis brokoliai valgomi tiek švieži, tiek šaldyti. Vertingiausi brokoliai yra dar nepražydę, todėl jie skinami ir naudojami gaminime vos sukrovę žiedyną.

Kuo naudingi brokoliai?

Ši kopūstinės daržovė pralenkia kitas kopūstų rūšis savo biochemine sudėtimi ir maistinėmis savybėmis. Brokoliuose yra dvigubai daugiau vitamino C ir 50 kartų daugiau karotino nei žiediniuose kopūstuose. Brokoliuose esantis vitaminas C stiprina imuninę sistemą, vitaminas A mažina organizme besikaupiančius laisvuosius radikalus. Daržovėse esantys folatai teigiamai veikia širdies veiklą, skaidulinės medžiagos palaiko virškinamojo trakto veiklą.

Brokoliuose yra vitamino E ir K, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, mangano, fosforo, cinko, geležies bei omega-3 riebalų rūgščių. Brokolius patariama naudoti žmonėms, kurių organizme yra nepakankamas vitamino D kiekis, kadangi brokoliuose esantys vitaminai A ir K reikalingi vitamino D metabolizmui. Šiose darovėse medžiagų, kurios apsaugo nuo onkologinių susirgimų ir pasižyminčių antioksidantinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Brokoliai turi mažai kalorijų
Brokoliai turi mažai kalorijų

Brokoliai sumažina riziką susirgti vėžiniais susirgimais, diabetu, širdies ligomis, osteoparoze, ateroskleroze, artritu, išemine liga, Alcheimerio liga, degeneracinėmis akių ligomis ar cukriniu diabetu. Šios daržovės padeda pristabdyti senėjimo procesus ir yra puiki prevencinė priemonė nuo aukšto kraujospūdžio.

Brokolių kalorijos ir maistinė vertė

Šiame kiekyje brokolių yra 3 g skaidulų, o tai sudaro 12% rekomenduojamos dienos normos. Brokoliuose esantys baltymai savo energetine verte prilygsta jautienoje ir kiaušiniuose esantiems baltymams. Brokoliai baltymu kiekiu yra panašūs į špinatus, šparagus ir kukurūzus. Brokoliai yra lengvai virškinami, todėl yra puikus pasirinkimas sergantiems skrandžio ar žarnyno ligomis.

Brokolių vartojimas maistui

Brokolius galima valgyti žalius, virti, kepti ar troškinti. Brokoliai dedami į salotas, sriubas ir įvairius apkepus. Salotose brokoliai maišomi su svogūnais, morkomis, pomidorais, agurkais, salierais, krapais, paprika, petražolių lapeliais bei žaliaisiais žirneliais.

Daržovėse esančios biologiškai aktyvios medžiagos apsaugo organizmą nuo įvairių infekcijų, stiprina širdį ir kraujagyslės, gerina baltymų ir angliavandenių apykaitą bei ląstelių aprūpinimą deguonimi, taip pat gerina virškinimo sistemos darbą ir saugo nuo vidurių užkietėjimo. Dažnas brokolių vartojimas yra puiki profilaktinė nuo streso, nervingumo, dirglumo ir padeda įveikti nemigą.



Parašykite komentarą