Vynuogių nauda

Šiuo metu mokslininkai suskaičiavę apie 150 biologiškai aktyvių vynuogėse esančių medžiagų. Vynuogės yra prisotintos mikroelementais ir lengvai įsisavinamomis mineralinėmis druskomis – cinku, kalciu, kaliu, geležimi, variu ir magniu.

Vynuogių kalorijos ir maistinė vertė

  • Kalorijų kiekis: 72 kcal
  • Baltymai: 0,6 g
  • Riebalai: 0,6 g
  • Angliavandeniai: 15,4 g
  • Cukrus: 9,3 g
  • Skaidulos: 1 g
  • Glikeminis indeksas: 46

Kuo naudingos vynuogės?

Vynuoges patariama vartoti žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Šios uogos normalizuoja kraujo ląstelių darbą, didina hemoglobino lygį ir eritrocitų kiekį bei stimuliuoja kaulų smegenų funkcijas. Vynuogės kraujyje padidina azoto oksido lygį, kuris apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo ir taip apsaugo nuo širdies priepuolių.  Uogos taip pat naudingos virškinimo sistemai – jos padeda sumažinti skrandžio spazmus ir dirginimą. Vynuogės laikomos vidurius laisvinančiomis uogomis, kurios padeda įveikti vidurių užkietėjimą, nes jose yra daug organinių rūgščių, celiuliozės ir cukraus. Šios uogos teigiamai veikia inkstų veiklą ir padeda sumažinti šlapimo rūgštingumą.

Vynuogės
Vynuogės

Mokslininkų teigimu, vynuogės pasižymi priešvėžinėmis savybėmis – šios uogos laikomos veiksminga profilaktine priemone nuo krūties, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio. Profilaktikai reikia naudoti vynuogių sultis, kurios slopina vėžio ląstelių dauginimąsi ir augimą. Alabamos (JAV) universiteto mokslininkų teigimu, vynuogių sėklos turi proantocianidinų, kurie net gi iki 78% sumažina tikimybę susirgti odos vėžiu.

Vynuogės imuniteto stiprinimui

Vynuogių nauda pastebėta ir bendram organizmo imuniteto stiprinimui. Pavyzdžiui, raudonosios vynuogės pasižymi stipriomis antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis ir gali apsaugoti organizmą nuo įvairių infekcijų. Uogos taip pat padeda išvengti vyresniame amžiuje pasireiškiančių ligų – apakimo ir geltonosios dėmės degeneracijos. Geltonosios dėmes degeneracijos riziką sumažinti 36% padės suvalgomos trys vynuogių porcijos per dieną.

Vynuogių nauda, gydant migreną

Įveikti migreną gali padėti vynuogių sultys – grynas ir vandeniu neskiestas sultis reikia išgerti anksti ryte. Tačiau reikėtų nesirinkti daug mėlynųjų vynuogių, nes jos gali sukelti galvos skausmą. Vynuogių sultys padeda nuvyti nuovargį ir teigiamai  veikia smegenims, todėl sumažina Alzheimerio ligos riziką. Senovės Graikijos gydytojas Hipokratas kalbėjo apie vynuogių sulčių naudą, teigdamas, kad jos savo maistingumu ir naudingumu prilygsta motinos pienui.

Vynuogių nauda yra neabejotina, tačiau reikia nepamiršti, kad tai gana kaloringos uogos. Be to vynuogių ir iš jų spaudžiamų sulčių negalima vartoti žmonėms, kurie serga cukralige, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, lėtiniu plaučių uždegimu. Taip pat nutukusiems, viduriuojantiems ar turintiems padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą žmonėms.

Kaip ir kiek laikyti

Vynuoges geriausia laikyti tamsioje vietoje, nuo 0 iki +5 °C temperatūroje ir žemoje drėgmėje. Tokiomis sąlygomis uogos laikomos kelias savaites.Parašykite komentarą