Medaus pyragas

Dar vienas medaus pyrago (torto) variantas. Pyragą (tortą) geriausiai pradėti gaminti prieš kelias dienas. Produktų kiekiai nurodyti 26 cm formai.

Lakštams

 • 120 g sviesto;
 • 120 g cukraus;
 • 3 nedideli kiaušiniai;
 • 320 g medaus;
 • 1,2 a.š. sodos;
 • 420 g miltų.

Kremui

 • 600 g grietinės;
 • 400 g grietinėlės;
 • 100 – 150 g cukraus (pagal skonį);
 • 20 g želatinos;
 • 1 citrina.

Lakštų sulaistymui

 • Arbatos su citrina arba rūgštaus (pvz., svarainių) sirupo, praskiesto su virintu vandeniu.

Medaus pyrago paruošimas

 1. Visus lakštams skirtus produktus, išskyrus miltus, sudėti į puodą, kurį įstatyti į kitą indą su verdančiu vandeniu. Masę, nuolat maišant (kad nesuvirtų kiaušiniai), kaitinti ant garų, kol viskas ištirps ir masė taps vientisa. Tuomet suberti persijotus miltus ir išmaišyti tešlą. Tešla gaunasi pakankamai skysta.
 2. Paruoštą tešlą pastatyti į šaldytuvą 10-12 val. Po to tešlą išimti ir palaikyti 3-6 val. kambario temperatūroje.
 3. Ant kepimo popieriumi išklotos skardos uždėti kepimo formos šonus (tik šonus!). Padėti 1/6 paruoštos tešlos ir šaukštu arba silikonine mentele tolygiai paskirstyti per visą plotą. Kad tešlą būtų lengviau tepti, šaukštą arba mentelę pamirkyti vandenyje. Paruoštą kepimui lakštą pastatyti į 180 C įkaitintą orkaitę ir kepti 7-10 min., kol lakštas gražiai paruduos. Lakštui iškepus, nuimti kepimo formos šonus, o lakštą kartu su kepimo popieriumi nukelti nuo skardos. Taip iškepti visus 6 lakštus.
 4. Kai visi lakštai bus iškepti, vieną (patį negražiausią) lakštą sulaužyti gabaliukais ir dar šiek tiek padžiovinti orkaitėje. Išėmus iš orkaitės, atvėsinti ir sumalti – tai bus trupinėliai pyrago (torto) apibarstymui.
 5. Likusius penkis lakštus gausiai sulaistyti arbata su citrina arba vandeniu praskiestu sirupu. Sulaistytus lakštus palikti bent kelioms valandoms pastovėti.

Paruošti kremą

 1. Želatiną išbrinkinti. Grietinę išplakti su cukrumi, įpilti išbrinkintą želatiną, išspaustas citrinos sultis ir sudėti sutarkuotą citrinos žievelę. Grietinėlę išplakti ir atsargiai įmaišyti į grietinės masę.
 2. Lakštus pertepti kremu, sutepti šonus ir viršų, apibarstyti trupinėliais ir pastatyti į šaldytuvą, kad kremas sustingtų. Geriausiai palikti visai nakčiai.

Skanaus!

Medaus pyragas - tortas
Medaus pyragas – tortas
P.S. Pirmą kartą kepant šį tortą, atrodė, kad viskas labai painu ir užima daug laiko, bet iš tiesų viskas buvo daug paprasčiau nei maniau. Man toks lakštų kepimo būdas patiko labiau nei tešlos kočiojimas (kaip dažniausiai būna kepami lakštai medaus tortui). Patiko ir tai, kad tortas daromas dalimis – ruošiama tešla, po kurio laiko kepami lakštai, o dar vėliau baigiamas gaminti visas tortas. Man torto reikėjo sekmadieniui, tad aš ketvirtadienio vakarą pasigaminau tešlą, kurią palikau šaldytuve iki penktadienio vidurdienio. Tuomet išėmiau iš šaldytuvo ir palikau kambario temperatūroje iki vakaro. Penktadienio vakarą išsikepiau lakštus, kuriuos sulaisčiau ir palikau pastovėti visai nakčiai. Šeštadienio rytą pasidariau kremą ir sutepiau lakštus. Paruoštas tortas šaldytuve stovėjo visą parą. O sekmadienį jau mėgavomės skaniu, minkštu torčiuku.

Šį kartą kepiau kvadratinius (26×26 cm) lakštus ir pateikiau kaip pyragą, bet paprastai pagal šį receptą darau medaus tortą. O tortas – tas pats pyragas, tik daugiau papuoštas 😉Parašykite komentarą