Kaip marinuoti jautieną?

Marinuota jautiena

Vienas iš jautienos marinavimo būdų puikiai tiks tiems, kurie mėgsta kepti didelį jautienos gabalą orkaitėje. Pirma, tokiu terminiu apdorojimu mėsa išlaiko daugiausiai naudingų medžiagų, antra, procesas yra gana greitas ir paprastas.

Labai populiarus jautienos marinatas – citrinų sulčių ir alyvuogių (saulėgrąžų) aliejaus mišinys. Abu produktai sumaišomi lygiomis dalimis (1:1).

Kiek laiko marinuoti jautieną?

Paruoštą jautienos gabalėlį įtrinkite gautu mišiniu ir palikite 3-5 valandoms kambario temperatūroje. Į marinatą galite įdėti ir tarkuoto česnako ir prieskonių, bet tai patinka ne kiekvienam. Prie šios rūšies mėsos labiausiai tinka bazilikas, kalendra, juodieji ir raudonieji malti pipirai. Sūdyti jautieną geriausia prieš pat siunčiant į orkaitę, kitaip ji išleis sultis ir gausis sausa.

Marinatas jautienos kepsniams

Marinuotos jautienos receptai
Marinuota jautiena

Vienas populiariausių patiekalų – jautienos kepsnys. Sojų padažo marinatas padės suminkštinti mėsą ir suteiks jai ypatingo skonio. Paruošti jį labai lengva. Paruoštą jautieną įtrinkite prieskoniais, sojų padažo ir tarkuoto česnako mišiniu (nebūtina) ir palikite 2-3 val. Jei neturite tiek laiko, tada po 40–60 minučių mėsa turi pasimarinavusi ir galite pradėti ją kepti. Kepsnių sūdyti nebūtina, antraip mėsa išskirs sultys ir praras sultingumą, o sojos padaže druskos tikrai užtenka.

Marinatai jautienos šašlykams

Yra daugybė receptų, kaip marinuoti jautieną. Tačiau labiausiai paplitusios iš jų yra vyno, kefyro arba pomidorų sulčių marinatai.

  1. Mėsą reikia kruopščiai nuplauti, supjaustyti gabalėliais ir leisti vandeniui nutekėti. Tada jautieną dedame į keramikinius, stiklinius ar emaliuotus indus.
  2. Įpilkite nedidelį kiekį druskos ir prieskonių. Šiam marinatui puikiai tinka kalendra, juodieji, raudonieji ar kvapieji pipirai (galima naudoti pipirų mišinį), rozmarinas, imbieras, gvazdikėliai, lauro lapai, bazilikas, garstyčios ir kt.
  3. Svogūną supjaustykite žiedais arba pusžiedžiais ir suberkite į mėsą. Gerai išminkykite rankomis, kad atsirastų sultys. Jei pasirinkote vyno marinatą, užpilkite jautieną baltu arba raudonu gėrimu, 1 puodelis vyno – 1 kg mėsos. Į vyną galite įberti arbatinį šaukštelį cukraus.
  4. Kefyro marinatas ruošiamas proporcingai: 1 kg mėsos 0,5 stiklinės kefyro ir 0,5 stiklinės mineralinio vandens. Paprasto vandens naudoti negalima.
  5. Jautienos marinavimas pomidorų sultyse turi būti tokiomis proporcijomis: 1 kg mėsos 1 stiklinė sulčių. Galite naudoti pomidorų pastą praskiesdami vandeniu, geriausia mineraliniu.
  6. Paruoštu marinatu užpilkite mėsą ir gerai išmaišykite. Indą uždarome dangteliu ir paliekame mėsą kambario temperatūroje 3-4 valandoms arba šaldytuve 6-8 valandoms.