Kaip iškepti anties krūtinėlę?

Paprastai manoma, kad mėsos švelnumas labai priklauso nuo marinato. Tame yra tiesos. Tačiau antienai ir ypač anties krūtinėlėms gaminimo (kepimo) procesas yra svarbesnis. Ją reikia tinkaimai iškepti. Ir nesvarbu, ar ketinote kepti orkaitėje, prieš tai antį būtinai reikia apkepti keptuvėje.

Todėl šiandien nusprendžiau įrašą padalinti į dvi dalis:

  1. Patarimai, kaip iškepti anties krūtinėlę, kad ji būtų minkšta ir sultinga.
  2. Žingsnis po žingsnio receptas su nuotrauka.

Kaip tinkamai išsikepti anties krūtinėlę

Pirmiausia turite apžiūrėti krūtinėlę, ar kur nors neliko plunksnų. Jei radote, pašalinkite jas ugnies pagalba. Tada nuplaukite antieną ir gerai nusausinkite rankšluosčiu.

Dėmesio! Net jei ketinate kepti krūtinėlę orkaitėje, vis tiek pirmiausia turite ją apkepti iš abiejų pusių keptuvėje. Iš išorės susidaro plutelė, kuri neišleis iš mėsos sulčių ir paukštiena bus sultinga.

Ant odos turėtų būti padarytos negilios įpjovos. Anties oda yra stora, storesnė nei vištienos, tačiau vis dėlto reikia elgtis atsargiai. Krūtinėlė įpjaunama lygiagrečiai, arba įstrižai. Kodėl to reikia? Pirma, kepant, ištirps riebalų perteklius, esantis tiesiai po oda. Antra, jei tai nebus padaryta, tada kepant oda sustangrės ir atrodys negraži.

Tada galite marinuoti anties krūtinėlę, kaip nurodyta recepte. Arba paprasčiausiu atveju gerai įtrinkite rupia druska ir pipirais. Palikite pagulėti bent 20 minučių.

Kepsime sausoje, gerai įkaitintoje keptuvėje su nepridegančia danga. Bus daug apsitaškymo, todėl būkite tam pasirengę. Krūtinėlė dedama į keptuvę oda žemyn. Labai patogu tai daryti specialiomis silikoninėmis pirštinėmis – nes krūtinėlę reikės gerai prispausti prie keptuvės paviršiaus. Jei neturite pirštinių, paimkite mentelę.

Kepkite šoną su oda 5-7 minutes. Tada apverskite ir kepkite dar 3 minutes. Jei paukštienos gabalas yra storas, tuomet jį galite apkepti stačiai 2 minutėms iš kiekvienos pusės.

Mėgėjams vidutiniškai keptos mėsos medium rare (su krauju) – mėsa paruošta. Visiems kitiems yra du variantai – toliau kepkite keptuvėje, užpilę 2-3 šaukštus vandens, po dangčiu, dar vidutiniškai 10 minučių. Arba dėkite antieną į kepimo indą, šaukite į orkaitę ir kepkite 10 minučių 170–180 ° C temperatūroje.

Iškepę jokiu būdu neturėtumėte iškart pjaustyti mėsos. Uždenkite dangčiu arba folija ir palikite keptą mėsą keletai minučių. Per šį laiką galite paruošti kokį nors padažą ar garnyrą. Beje, keptuvėje nuo krūtinėlės ištirpusių riebalų pakanka bulvėms kepti.

Ančių mėsa labai mėgsta saldžiarūgščius ir net saldžius padažus, vaisius ir uogas.

Kepta anties krūtinėlė medium rare

Kepta anties krūtinėlė medium rare
Kepta anties krūtinėlė

Kepimui mums reikia mažai ingredientų:

Atšaldytos anties krūtinėlės, jūros druskos ir pipirų.

Gaminimas:

  1. Kruopščiai nuplaukite krūtinėlę po tekančiu vandeniu ir gerai nusausinkite popierinių rankšluosčių.
  2. Kiekviename filė gabalėlyje padarykite smulkius odos pjūvius, pjaukite tik šiek tiek, kad nepažeistumėte raumenų audinio.
  3. Prieš kepant, krūtinėlė turi būti kambario temperatūros. Anties krūtinėlė, skirtingai nei kepsniai, dedama kepti į šaltą (!) keptuvę. Kepkite ant vidutinės temperatūros maždaug 5 minutes.
  4. Per tą laiką nuo odos įpjovimų aktyviai tirpsta riebalai ir antis pradeda kepti… Kai oda tampa auksinė, apverskite gabalėlius ir kepkite juos kitoje pusėje, 3–4 minutes.
  5. Prieš patiekiant, mėsai leiskite 10 minučių pabūti kambario temperatūroje. Lėkštėje nėturi būti jokios folijos… Patiekiant mėsą pabarstykite jūros druska ir pipirais. Patiekite vienas arba su mėgstamais padažais. Pavyzdžiui, į keptuvę, kurioje kepė mėsa, galite įdėti porą šaukštų balzamiko kremo ir šiek tiek išgarinti … Jei norite, galite naudoti ir paruoštus padažus!

Gero apetito!

Kepta antienos krūtinėlė raudonojo vyno ir vyšnių padaže

Šventinis receptas! Mūsų virtuvės šefas Artūras parodys Jums kaip nesudėtingai paruošti tikrai gardų ir išskirtinį patiekalą. Minkštą bei gardžią antieną patieksime su keptomis daržovėmis. Pažadame, kad šio patiekalo skonis sužavės visus!