Kaip gaminti smidrus?

Smidrai (šparagai) neveltui turi visų daržovių karalienės titulą. O kaipgi kitaip – juose yra daug naudingų medžiagų, turi puikų skonį ir didelę maistinę vertę. Tiesą sakant, paruošti smidrus nėra sunkiau nei kitas daržoves, išskyrus kelis niuansus, kurių žinojimas padės jums pasigaminti šią daržovę, kad ji kiek įmanoma išsaugotų naudingas savybes.

Receptų su smidrais yra labai daug. Tai šilti užkandžiai, padažai, salotos, trintos sriubos, pica. Smidrai gali būti patiekiami kaip atskiras, nepriklausomas patiekalas. Juos galima kepti, virti garuose, virti, konservuoti ir troškinti. Tačiau žali smidrai nevartojami. Tuo pačiu jie gali būti patiekiami karšti arba šalti, gali būti kaip garnyras arba kaip pagrindinis patiekalas.

Kiek virti smidrus?
Skaitykite – Kiek laiko reikia virti smidrus?

Skaniausi smidrai yra tie, kurie turi ilgį (iki 15-16 cm), stori jauni ūgliai. Bet jie niekada neturėtų būti grubūs. Jei nusipirkote “senus” smidrus, sulenkite ūglį per pusę – jis suluž į dvi dalis, iš kurių galima valgyti viršutine dalį.

Prieš termiškai apdorojant šią daržovę, ji turi būti tinkamai paruošta: nulupkite ūglius ir nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Paprastai smidrus verda lengvai pasūdytame vandenyje apie 5 minutes. Kad daržovė išlaikytų ryškiai žalią spalvą, pasibaigus virimui, ji turi būti panardinta į šaltą vandenį su ledu.

Prieš gamindamos smidrus, daugelis namų šeimininkių suriša ūglius į kekę. Tai daroma todėl, kad smidrus galima būtų nuleisti vertikaliai į vandenį ir taip juos išvirti. Smidrai taip verdami gan dažnai, ir daugelis šį metodą laiko teisingu. Įsitikinkite, kad vanduo visiškai neuždengia ūglių – jų galiukai turi būti garinami.

Kad daržovė nebūtų vandeninga, po virimo ją reikia nukelti nuo viryklės ir nuleisti į ledinį vandenį arba įmesti į kiaurasamtį.

Daugelis virėjų mieliau smidrus gamina garuose.

Virtus smidrus galite kepti aliejuje arba patiekti su padažu. Be to, jie puikiai dera su bet kokiu padažu. Lengviausias padažo variantas yra pagamintas iš grietinės, malto česnako ir kapotų žolelių.

Be to, virtus šparagus galima patepti sviestu, pamaišyti su paukštienos, kitos mėsos ar žuvies gabalėliais arba tiesiog apibarstyti sūriu.

Beje, jei ši daržovė yra salotų pagrindas, šparagus reikia naudoti tik virtoje formoje.