Kaip virti makaronus?

Jei norite, kad rezultatas džiugintų, patarimas būtų pirkti aukščiausios kokybės makaronus. Taip, jie brangesni, tačiau tas skirtumas nėra labai didelis. Prastos kokybės makaronai bus lipnūs ir ištežę. Todėl, kai renkatės makaronus, atkreipkite dėmesį, kad ant jų būtų užrašas- pasta di semola di grano duro – t.y. pagaminti iš kietagrūdžių kviečių miltų.

Štai kelios taisyklės, kad makaronai visada būtų skanūs!

Kiek virti makaronus?

Makaronų paruošimas užtrunka tik keletą minučių (priklausomai nuo dydžio):

  • Vermišeliai virs 5-7 minutes
  • Kaspinėliai bus paruošti per 10 minučių
  • Vamzdelių paruošimas užtruks apie 12 minučių
  • Rageliai verdami ilgiausiai – 15 minučių

Pradėkite nuo didelio vandens kiekio

Verdam makaronus
Verdam makaronus

Imkite mažiausiai 4 l vandens kiekvienam 450 g makaronų. Makaronus ir druską suberkite tik į verdantį vandenį. Dangčiu uždenkite puodą iki tol, kol vanduo vėl užvirs. Retkarčiais pamaišykite- taip makaronai tolygiau išvirs, nesulips ir neprikibs prie puodo dugno.

Ragaukite!

Virimo laikas, nurodytas ant pakuotės, tik orientyras, o ne taisyklė, todėl patikrinkite iš anksto, kad makaronai nepervirtų.

Patikrinkite struktūrą

Idealiai išvirę makaronai, kandant turi būti truputį kietoki. Itališkai tai vadinama „ al dente “. Šiame etape makaronai nebeturi žalių miltų skonio, bet viduje yra plonas, baltas kaip kreida sluoksnelis. Virimo procesas tęsis, dėl likusios šilumos, makaronus košiant ir ruošiant toliau.

Padažas neturi būti pavandenijęs

Makaronus kruopščiai nusunkite, sudėkite į sietelį ir papurtykite. Niekada neperplaukite jų vandeniu (nebent tai nurodyta recepte tuo atveju, kai ruošiamos makaronų salotos arba lazanija).

Patiekite karštus

Makaronų patiekalai greitai šąla ir sugeria drėgmę, todėl tiršti padažai gali „išnykti“. Geriausia visus kviesti prie stalo, kol dar tik ruošiatės užpilti padažu. Italai sako, kad ne makaronai laukia svečių, o svečiai makaronų. Patiekalą patiekite pašildytose lėkštėse.


Naujausi mūsų makaronų receptai:

[RSSImport display=”10″ feedurl=”https://valgo.me/receptai/recipe-category/makaronai/feed/” use_simplepie=”true”]

Švieži ar sausi?

Nėra abejonių, kad švieži makaronai – ne maistas, o malonumas. Bet tai dar nereiškia, kad jie pranoksta sausus, jie tiesiog skiriasi. Švieži makaronai, tipiškas pietų Italijos patiekalas, minkštesni ir subtilesnio skonio, nes gaminami naudojant kiaušinius. Jie geriausiai tinka su švelniais padažais. Tuo tarpu sausi makaronai- šiaurinės Italijos virėjų favoritai, gaminami iš miltų ir vandens. Tokie makaronai šiurkštesni, turi mažiau riebalų ir idealiai tinka su „ryškiais“, labai aštriais padažais.

Makaronų laikymas

Laikant makaronus permatomoje stiklinėje arba plastmasinėje taroje atviroje vietoje, juos veikia saulės šviesa, suardanti riboflaviną – B grupės vitaminą. Šis vitaminas yra pagrindinė naudinga makaronuose esanti medžiaga. Todėl, norint išsaugoti makaronų maistingąsias savybes, juos reikėtų laikyti nepermatomoje taroje tamsioje vietoje.

Ir pabaigai- trumpas populiariausių padažų žodynėlis:

„Amatricana“ – pomidorų padažas su rūkytu kumpiu, žolelėmis ir prieskoniais.

„Arabiatta“ – aštrus ir pikantiškas pomidorų padažas su čili.

„Bolognese“ – populiarus pomidorų padažas su jautienos faršu, svogūnais, šviežiomis daržovėmis ir prieskoniais.

„Carbonara“ – tirštas kreminis padažas su kumpiu ir sūriu.

„Florentina“ – kreminis sūrio padažas su špinatais ir maskarponės sūriu.

„Napolitana“ – tirštas pomidorų padažas su daržovėmis ir žolelėmis.