🍪 Trapūs naminiai sausainiai

Trapios tešlos sausainiai yra labai paprasti, skanūs ir tiesiog tirpsta burnoje. Tai labai paprasti sausainiai, be jokių priedų. Žemiau rasite paprastą trapių sausainių receptą. Jei norite išmokti kepti trapius naminius sausainius, šis receptas kaip tik jums.

Sausainiams galite suteikti įvairias formas.

Ingredientai:

 • Kiaušiniai –  2 vnt.;
 • Kvietiniai miltai – 2 stiklinės;
 • Sviestas – 150 g;
 • Cukrus – 80 g;
 • Kepimo milteliai – 1 šaukštelis;
 • Druska – 1 žiupsnelis.

Tešlos paruošimas

 1. Paimkite šviežią sviestą ir aštriu peiliu supjaustykite kubeliais. Sviestą padėkite į patogų indą ir atidėkite, kad atitirptų. Tai užtruks apie pusvalandį.
 2. Tada pradėkite plakti kiaušinius ir cukrų. Reikia plakti, kol susidarys vešlios putos, o tada palaipsniui suberti minšto sviesto kubelius ir plakti toliau.
 3. Miltus sumaišyti su druska ir kepimo milteliais, išmaišyti.
 4. Tada pradėkite sijoti mišinį sieteliu į dubenį su tešlos pagrindu. Kruopščiai maišykite, bet ne labai ilgai, tada išminkykite tešlą.
 5. Iš gautos tešlos suformuokite rutulį ir apvyniokite jį maistine plėvele. Jei tešla limpa prie rankų, įberkite dar šiek tiek miltų. Tešlos rutulį pusvalandžiui padėkite į šaldytuvą, kad tešla subręstų ir lengviau kočiotusi.

🍪 Trapių sausainių paruošimas

Trapios tešlos sausainių paruošimas
Sausainių paruošimas
 1. Darbinį paviršių pabarstykite miltais ir padėkite ant jo tešlą.
 2. Tešlą kočėlu iškočiokite iki penkių milimetrų storio. Gausite lygų trapios tešlos sluoksnį.
 3. Iš paruoštos trapios tešlos skirtingomis formelėmis ar puodeliu išpjaukite sausainius. Po to ant kepimo skardos išklokite kepimo popierių ir ant jo išdėliokite sausainius.
 4. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.
 5. Į jau įkaitintą orkaitę, ant vidurinės pakopos, padėkite kepimo skardą su sausainiais ir kepkite penkiolika minučių, kol pagels. Tada išimkite kepimo skardą ir prieš patiekdami leiskite sausainiams visiškai atvėsti.
NAUDINGAS PATARIMAS: Jei norite, galite ant kepimui paruoštų trapios tešlos sausainių išspausti raštą – šakute, mediniu iešmeliu ar plonu peiliuku – ir pašauti į orkaitę.
🔥 BEJE: Į paruoštą tešlą galima įdėti tarkuotų apelsinų žievelių, taip pat smulkintų graikinių riešutų, migdolų, lazdyno riešutų, kad gautumėte skanius trapius sausainius.


1 komentaras apie “🍪 Trapūs naminiai sausainiai”

Parašykite komentarą