Kaštonai jau seniai yra valgomi. Tiesa, vaisiai, augantys ant medžių miesto aikštėse ir parkuose, laikomi arkliniais ir jų negalima valgyti. Priešingu atveju gali kilti rimtų sveikatos problemų. Jei norite paragauti tokio patiekalo, įsigykite produktą prekybos centre. O mūsų straipsnyje sužinosite, kiek kepti kaštonus keptuvėje.
Kiek laiko reikia kepti kaštonus?
Taigi valgomieji kaštonai yra ne tik skanus ir aromatingas patiekalas, bet ir labai naudingas produktas, praturtintas vitaminais, mikro ir makroelementais. Toks skanėstas patiks visiems be išimties, jei bus tinkamai paruoštas.
Kiek minučių kepti kaštonus?
Jų terminio apdorojimo trukmė yra apie pusvalandį.
Yra keletas būdų, kaip paruošti kaštonus, kad juos būtų galima valgyti. Kažkas nori juos kepti keptuvėje ar orkaitėje, o kai kurie kulinarai ruošimui pasirenka mikrobangų krosnelę. Mes aptarsime visus variantus.
Labiausiai paplitęs valgomųjų kaštonų gaminimo būdas, neabejotinai yra jų apkepimas keptuvėje. Jums reikės indų su storesniais šonais ir dugnu. Kaštonai apkepami rafinuotame augaliniame aliejuje, o jo lygis turėtų visiškai padengti produktą. Prieš gaminant kaštonai išrūšiuojami ir trečdalį valandos mirkomi vandenyje.
Pastaba! Kaštonai, kuriuos galite valgyti, yra suploti. Mirkydami atkreipkite dėmesį, ar vaisiai išplaukia. Jei kaštonai yra skysčio paviršiuje, jie nėra tinkami vartoti.
Toliau, kiekvienas kaštono vaisius prieš terminį apdorojimą turi būti kruopščiai išdžiovintas. Esant aukštai temperatūrai, toks produktas gali tiesiog iššauti. Kad taip nenutiktų, apsiginkluojame yla ir kelis kartus praduriame kiautą.
Keptuvėje įkaitinkite augalinį aliejų, įmerkite į jį kaštonus. Ant viršaus uždėkite kelis audinio ar servetėlių sluoksnius. Taip siekiama, kad kaštonai neišdžiūtų. Nedelsdami uždenkite keptuvę dangčiu ir palikite 25-30 minučių.
Terminio apdorojimo metu kaštonai turi būti maišomi. Mes tiesiog gerai pakratysime uždarytą keptuvę. Paruošti kaštonai prieš patiekiant atvėsinami ir nulupami nuo lukšto. Norėdami tai padaryti, peilio ašmenimis paspauskite vieną vaisių. Žievelė lengvai įtrūks, ir jūs lengvai ją pašalinsite.
Kitas kaštonų apkepimo būdas – kepti juos orkaitėje.
Iš karto įjunkite orkaitę, kad ji įšiltų iki 200–210 ° temperatūros. Kaip ir naudojant ankstesnį terminio apdorojimo metodą, kaštonų vaisius reikia išrūšiuoti, pamirkyti vandenyje, o tada pradurti žievę.
Kaštonus perkeliame į kepimo skardą, viršų gerai apšlakstome filtruotu vandeniu. Jų terminio apdorojimo trukmė yra nuo 15 iki 20 minučių. Tokiu atveju kas 2-3 minutes vaisius reikia apversti. Patogumui naudokite medinę mentelę.
Ir dar vienas būdas paruošti kaštonus – juos kepti mikrobangų krosnelėje. Paruoškite valgomuosius kaštonus, kaip aprašyta aukščiau. Tada jie dedami į ugniai atsparius indus, specialiai sukurtus mikrobangų krosnelėms. Iš karto galią galima nustatyti ties maksimalia žyma. Visą paruošimo procesą geriau padalyti į du etapus.
Pirmasis trunka apie penkias minutes. Mes apkepame kaštonus ir maišome juos maždaug po 1,5 minutės. Tai darome kas 90 sekundžių. Kai kaštonai kepa penkias minutes, išimame juos iš mikrobangų krosnelės. Įpilkite rafinuoto augalinio aliejaus, gerai išmaišykite ir vėl įdėkite į mikrobangų krosnelę. Šį kartą jie bus visiškai paruošti ketvirčio valandos tarpe.
Patarimas! Kaštonų vaisius maišykite kas dvi minutes, kad jie tolygiai apskrustų ir nesudegtų.
Skrudinti kaštonai turi nuostabų, tikrą skonį, primenantį riešutus. Iš minkštimo galite gaminti įvairius užkandžius, garnyrus ir net desertus.
Eksperimentų mėgėjams
Šiandien kaštonai vis dažniau parduodami parduotuvėse. Jei norite išbandyti tokį produktą, padarykite tai. Be to, jūs jau išmokote teisingai jį pagaminti.
Patarimas! Jei kepimo metu nededate skudurėlio, įmirkyto vandenyje, periodiškai apšlakstykite vaisius vandeniu, kad juos apsaugoti nuo išdžiūvimo ir stipraus trūkinėjimo.
Ingridientai:
- Valgomieji kaštonai – 150g;
- Provanso ar itališkos džiovintos žolelės;
- Druska;
- Vanduo.
Paruošimas:
- Pirmiausia rūšiuojame kaštonų vaisius, pašalinus sugedusius.
- Kiekvieną kaštoną gerai nuplauname po tekančio vandens srove.
- Perdėkite kaštonus į dubenį aukštais kraštais ir užpilkite atšaldytu vandeniu.
- Paliekame ketvirtį valandos, tada vėl nuplauname ir gerai išdžioviname pupeles. Beje, kaštonai yra ankštiniai.
- Naudodami peilį padarome skylutes kaštono lukšte. Norėdami, kad žievė įtrūktų, galite lengvai paspausti kaštoną.
- Paruoštus kaštonus perkeliame į sausą, įkaitintą indą su pastorintu dugnu ir sienelėmis.
- Kepkite 25-30 minučių. Tuo pačiu metu juos reguliariai maišykite ir apšlakstykite atšaldytu filtruotu vandeniu. Patogumui naudokite purškimo buteliuką.
- Kai kaštonai beveik iškeps, žievė pradės skilinėti, o jūs pajusite žavingą riešutų aromatą.
- Belieka atvėsinti keptus kaštonų vaisius ir juos nulupti. Jei turite sunkumų, peilio ašmenimis paspauskite kaštoną, tada jį nulupkite.
- Įberkite druskos, džiovintų Provanso ar itališkų žolelių. Vaišes patiekiame prie stalo.
Kiekvienas iš mūsų gali išmokti teisingai paruošti kaštonus. Svarbiausia yra pasirinkti valgomuosius vaisius savo kulinarijos šedevrui paruošti. Parduotuvėse parduodamos būtent šios veislės, tačiau nepaprastai nepageidautina skinti kaštonus savarankiškai, nes yra didelė tikimybė užklupti žmonėms netinkamus arklinius kaštonus. Skanaus!
Aš nuplautus kaštonus dedu į keptuvę ir pamaišydama juos, skrudinu. Kai pradea plyšinėti galvutės, žinau, kad pakankamai apkepę.
Ačiū už komentarą.