Mėsos sūdymas yra vienas iš seniausių ir labiausiai paplitusių mėsos konservavimo būdų. Geriausiai tinka kiauliena, nes ši, būdama riebesnė, ilgiau laikoma ne taip greit išdžiūsta, kaip kiti sūdyti gaminiai, ir yra gana skani.
Reikia pastebėti, kad vien tik druska visiškai neapvalo mėsos nuo jos gedimą sukeliančių pradų, o tik sustabdo jų veikimą. Todėl patartina daug lašinukų neužsisūdyti arba jau pasūdytus užšaldyti.
Yra du mėsos sūdymo būdai: sausasis ir drėgnasis.
Prieš sūdant lašinius reikia gerai atvėsinti. Druskos dedame 10-20proc. mėsos svorio (galima ir daugiau, sakoma, lašiniai pasiima tiek, kiek reikia.
Sausas būdas: lašinius apiberti druska, gerai įtrinti kraštus. Įsisūri per 2-3sav. Per tą laiką lašinius reikia pavartyti, apšlakstyti atsiradusiu sūrymu.
Lašinių prieš sūdant jokiu būdu negalima plauti.
Stiklainiuose sausai sūdyti lašiniai žiemai
Drėgnas būdas: verdame sūrymą tokio stiprumo, kad jame plauktų žalios bulvės skiltelė. Norėdami turėti kvapenesnį sūrymą, galime įmesti lauro lapelį, pipirų, gvazdikėlių. Sudėta į indą mėsa užpilama sūrymu taip, kad būtų visa apsemta, truputį paslegiama, po 14d. apatiniai mėsos gabalai įkeliami į paviršių, o viršuje buvę sudedami į apačią. Sūdomą mėsą laikyti vėsiai.