Kaip pasirinkti šaldytuvą?

Šiuolaikiniai šaldytuvai turi daugybę galimybių ir funkcijų, tačiau kiekviena papildoma funkcija kainuoja pinigus, todėl įsitikinkite, kad visos funkcijos jums tikrai reikalingos.

Montuojamas ar laisvai pastatomas?

Visų pirma išsimatuokite erdvę, kurioje planuojate statyti šaldytuvą.

  • Tuomet nuspręskite koks šaldytuvas jums reikalingas, – montuojamas ar laisvai pastatomas?

Įmontuojami šaldytuvai labiau tiks prie virtuvės bendros išvaizdos, tačiau jie yra mažesnės talpos ir daugiau kainuoja nei laisvai pastatomi šaldytuvai.

Kiek šaldytuvai vartoja energijos?

Rinkdamiesi iš likusių variantų atkreipkite dėmesį į energijos suvartojimo klasę, kuri nurodoma raidėmis nuo A iki G. A energijos klasės šaldytuvai yra patys ekonomiškiausi ir dažniausiai vartojami. Kuo šaldytuvas ekonomiškesnis, tuo daugiau pliuso ženklų bus pavaizduota prie A raidės.

A+++ klasės šaldytuvai šiuo metu yra patys ekonomiškiausi.

Nuspręskite kokio tipo šaldytuvas jums reikalingas

Jeigu norite paprasto, ekonominio varianto, tuomet jus turėtų dominti šaldytuvai su šaldymo kamera viršuje. Šio tipo šaldytuvai turi mažiau funkcijų, tačiau jie paprastai yra ir pigesni nei kitų tipų šaldytuvai. Šiuose šaldytuvuose pakankamai daug vietos, tačiau dauguma suaugusiųjų turės pasilenkti norėdami išimti produktus. Jeigu lankstytis nepatinka, tuomet rinkitės šaldytuvą su kamera apačioje, kurių lentynos bus akių lygyje. Žinoma, tuomet reikės pasilenkti norint išimti maistą iš kameros, tačiau dažniausiai šaldymo kamera naudojama kur kas rečiau.

Jeigu ir šaldytuvas ir šaldymo kamera naudojami vienodai, pasirinkite side-by-side tipo šaldytuvą, kuriame vienoje pusėje bus šaldytuvas, kitoje šaldymo kamera.
Side by Side šaldytuvas
Side by Side Vestfrost VF 395-1S BS šaldytuvas

Ką patikrinti renkantis šaldytuvą?

Įsitikinkite, kad šaldytuve esantys skyriai yra pakankamai patogiai išdėstyti ir atitinka kiekvienam asmeniui unikalius poreikius. Šaldytuvai su nuline zona leis išlaikyti greitai gendančius produktus ilgesnį laiką nei laikant šaldytuve, tačiau atkreipkite dėmesį į šaldytuvo talpą, kadangi Nulinei zonai bus skirtas papildomas skyrius. Atidžiai patikrinkite garantijos laikotarpį. Dauguma atvejų laikotarpį galima prasitęsti sumokėjus papildomą mokestį.

Šaldytuvo dydis priklauso nuo šeimos dydžio

Dažnai pasitaiko, kad žmonės perka didelius šaldytuvus vien todėl, kad tuo metu randa gerą nuolaidą, nors iš tikro pagal šeimos dydį pilnai pakaktų ir mažesnio varianto, kuris yra ir ekonomiškesnis ir užima mažiau vietos. Dažniausiai per dideli šaldytuvai didžiąją dalį laiko būna pusiau tušti. Be to ilgai laikomas maistas praranda savo maistines savybes ir energetinę vertę, todėl dažnai tenka jį išmesti ir dėl tos priežasties bereikalingai išleidžiami pinigai, naudojama energija ir laikas.

Šaldytuvo šaldymo kameros talpą reikėtų rinktis tokią, kurios maisto produktus šeima suvartotų maždaug per šešias savaites. Tada paskaičiuokite kokios talpos reikia šiems produktams ir matysite kokios maždaug talpos reikia jūsų šeimai. Laisvai pastatomi šaldytuvai visada suvartos daugiau elektros energijos nei įmontuojami.


Rekomenduojame paskaityti: Kaip išsirinkti virdulį?

Kur pirkti šaldytuvą?

Išsirinkote labiausiai patikusį šaldytuvo modelį? Tuomet belieka jį įsigyti. Įsigyti galima tiek prekybos centre tiek internetu. Perkant internetu šaldytuvai paprastai kainuoja mažiau ir nereikia vykti į prekybos centrą, o užsakymą galite padaryti bet kur, kur yra internetas. Garantijos sąlygos tiek perkant prekybos centre tiek internetu bus vienodos. Jeigu pageidaujate galite užsisakyti papildomą garantiją. Jeigu šaldytuvą planuojate įsigyti išsimokėtinai, paraišką lizingui galėsite užpildyti tiek prekybos centre tiek internetu. Jeigu baiminatės, kad sumokėjus už šaldytuvą internetu prekės negausite, tuomet pirkite iš tokios internetinės parduotuvės, kur yra galimybė atsiskaityti grynaisiais po pristatymo.