Barbari duona

Perskaičius pavadinimą pagalvojau, kas čia per stebūklas, bet pagooglinus ir pasižiūrėjus į šios duonos nuotraukas, kelias video supratau, kad ji visiškai man nėra naujiena, nes kiekviena tradiciškesnė Turkijos kepyklėlė tokią duoną parduoda, tik ji vadinasi lavas ekmek arba lavašo duona, taip pat ji paprastai buna ilga, netgi ilgesnė nei metras, taip pat skirtingų pločių. Žinoma skaniausia tokia duona būna kepta molio krosnyje, bet iš kur 16aukštyje pas mane bus tokia krosnis, tai ir kepiau paprastutėje senutėje orkaitėje. Ir ką? Tikrai puiki duona, tiek šilta, tiek atvėsusi, puikia tinka ir tradiciškiems pusryčiams su kiaušiniais, pomidorais ir agurkais, tiek užkandžiui su alyvuogėm ar sūriu, ar vakarienei su kokiu troškiniu.

[the_ad id=”6308″]

Tiesa man kažkodėl nesigavo tinkamai padaryti įspaudus, tiek bandžiau su pirštais, tiek su šakute, bet pakilus ir iškepus jų tiesiog neliko. Greičiausiai visgi kaltas paprastoje orkaitėje kepimas, nes moliniame pečiuje kepa tik kelias minutes, tai viskas ten būna taip kaip ir turi būti (na man teko kelis kartus Iskenderune (Hatay) stebėti vyro pusbrolių kepykloje gaminant tokias duonas). Na bet yra tie pagražinimai ar ne, tai visiškai nekeičia skonio. Taigi jei yra įkvėpimas ar arabiškas įkvėpimas atėjo, tai tikrai puikus receptas tradiciškai duonai.

 • Porcijos: 4 duonelės

Ingredientai:

 • 1 v.š. skysto medaus;
 • 325 ml vandens;
 • 2 a.š. sausų mielių;
 • 500 g pimos rūšies miltų;
 • 1,5 a.š. druskos;
 • 2 v.š. aliejaus;
 • Aptepimui 1 kiaušinio ir 2 a.š. sezamo sėklų.

Paruošimas:

 1. Medų ištirpinti vandenyje, suberti mieles, išmaišyti ir palaikyti 5 minutes. Miltus ir druską sumaišyti dideliame dubenyje, viduryje padaryti kraterį ir supilti vandenį su mielėmis.
 2. Medinio šaukšto kotu į skystį įmaišyti truputį miltų – tiek, kad gautųsi minkšta pastos konsistencijos tešla. Uždengti dubenį rankšluosčiu ir palikti 20 min. “paburbuliuoti” ir kilti.
 3. Į vidurį supilti alyvuogių aliejų, įmaišyti likusius miltus. Užminkyti tvirtą, drėgną tešlą.
 4. Išimti tešlą ir dubens ant lengvai miltais pabarstyto stalo ir minkyti kol gausis vienalytė, blizgi ir elastinga tešla – apie 10 min.
 5. Įdėti tešlą į švarų aliejumi pateptą dubenį ir pasukioti, kad visas paviršius pasidengtų aliejumi, uždengti rankšluosčiu ir palikti kilti kol padvigubės – apie 1,5 – 2 val.
 6. Kai pakils, kelis kartus paspausti ir palikti 10 min. Tešlą padalinti į 4 lygias dalis, iš kiekvienos suformuoti 12 cm skersmens ir 2,5 cm storio skritulius. Uždengti rankšluosčiu ir palikti kilti kol padvigubės – apie 45 min.
 7. Dvi kepimo skardas pabarstyti miltais ir pakaitinti orkaitėje kol bus labai karštos – apie 15 min.
 8. Pirštų galiukais kiekviename skritulyje padaryti po devynis, maždaug 2 cm gylio, įspaudus. Aptepti aliejumi ir pabarstyti sezamo sėklomis. Duoneles sudėti ant įkaitintų skardų ir kepti karštoje – 220 laipsnių orkaitėje 20 minučių, kol gražiai pagels. Ataušinti ant grotelių.
[the_ad id=”6305″]


Parašykite komentarą