Varškės pyragas su obuoliais

Sukdama galvą, ką pasigaminti iš trijų pakelių varškės su besibaigiančiu galiojimo laiku, pritrūkau idėjų. Paprastai juos sunaudoju virtiniams, varškėčiams ar lietinių įdarui, o šį kartą norėjosi kažko saldaus. Tai – pirmasis mano pyragas su varške.

Taigi, pirmas toks didelis (skarda buvo pilnutėlė, galvojau kad bekepant bus problemų :)) ), toks “nuodėmingas” pyragas. Kadangi gaminau svečiams, šį kartą recepto nekeičiau ir netgi (!) nemažinau cukraus kiekio tešloje.

Kodėl šis pyragas vadinamas “Draugyste” nenumanau. Man “Draugystė” asocijuojasi su neaukštu kietu pyragu su varške. Šio skonis tikrai kitoks, juk dedamas dar ir obuolių sluoksnis. Be to, kažkur teko skaityti, jog tikroji “Draugystė” kepama naudojant raugą. Nežinia, kaip yra iš tiesų. Taigi, šiandien siūlau tiesiog skanų varškės pyragą su obuoliais.

Ingredientai

Tešlai:

 • 450 g miltų;
 • 2 kiaušiniai;
 • 200 g cukraus;
 • 200 g šalto margarino (naudojau skirtą kepimui);
 • 2 a.š. kepimo miltelių.

Obuolių įdarui:

 • 300 g tarkuotų obuolių;
 • 3 a.š. cukraus;
 • 1 a.š. cinamono.

Varškės įdarui:

 • 500 g varškės;
 • 1 kiaušinis;
 • 2 a.š. vanilinio cukraus.

Pyrago paruošimas

  1. Gaminame tešlą: Kiaušinius gerai išplakame su cukrumi, kol lieka gana standi, vientisa masė (aš mikseriu plakiau apie 8 min). Miltus ir kepimo miltelius sumaišome, margariną sutarkuojame. Į kiaušinių plakinį dedame margariną, miltų mišinį ir išminkome tešlą. Masė turi būti minkšta, tačiau prie rankų nelipti. Tešlą padaliname į dvi dalis. Vieną dedame į šaldytuvą, o kita išklojame skardą ir subadome šakute. Kepame apie 15 min 180 laipsnių temperatūroją (kol apkepa, bet neiškepa).
  2. Obuolių įdaras: Nulupame obuolius, juos sutarkuojame burokine tarka, sumaišome su cukrumi ir cinamonu.
  3. Varškės įdaras: Varškę ištriname su kiaušiniu ir vaniliniu cukrumi.
 1. Pyragas: Ištraukiame apkepusį pyrago pirmąjį sluoksnį iš orkaitės, ant viršaus paskleidžiame obuolių įdarą. Ant jo – paskleidžiame varškės įdarą. Kadangi pirmasis sluoksnis kepdamas gana stipriai iškyla, neišsigąskit, kad netilps į skardą, nes sudėjus įdarus, jis kiek susmenga.
 2. Dabar “linksmoji” dalis. Recepte parašyta “Pyrago viršų užklojame likusia tešlos dalimi”. Kadangi tešlos iškočioti neįmanoma, sugalvojau “skiautinių” principą :)) T.y. paėmiau tešlos gabaliuką, padariau rutuliuką, jį suplojau ir dėjau ant varškės. Tokiu būdu padengiau visą paviršių, “užklijavau” tešlos gabaliukais visas “siūles”. Kepdamas pyragas gražiai susilygino ir neliko jokių tarpelių ar “siūlių”. Paviršių subadome šakute. Kepame apie valandą 180 laipsnių orkaitėje.
P.S. kadangi fotoaparatas išsikrovė, tai nuotrauka tik viena, ir ta nelabai kokybiška. Tačiau tiek vaizdas, tiek skonis buvo puikūs.


Parašykite komentarą