Jau buvau pamiršus kaip gera braukti delnais per pakelės smilgas (nesvarbu kad ne pačias gražiausias) ar žingsniuoti sausu šaligatviu. Neturiu nieko prieš žiemą, tačiau pavasaris visada mane paperka oranžine saule sekmadienio vakarais, žaliuojančiomis pievomis, pražydusiomis žibutėmis, besiskleidžiančiais pirmaisiais medžių pumpurais.
Tačiau labiausiai mėgstu saulėtus pavasario ir vasaros rytus, maždaug iki vienuoliktos valandos. Ir niekaip negaliu atsikratyti įpročio pradėti savaitgalio rytą virtuvėje: tyla ir ramybė, šviesioje virtuvėje ant grindų besivoliojanti saulė, šviežios kavos kvapas ir naminiai pusryčiai. Šakės, atrodo tiek daug kartų apie tai jums pasakojau, tačiau man vis nepabosta. Šį savaitgalį praleidau ten, kur prabėgo bene didžioji dalis mano vaikystės. Milijonas senoviškų, neįprastų, kiek juokingų daiktų ir sena sena vaflinė kepyklė vėl paskandino visą pasaulio netikrumą ir grąžino ten, kur nėra problemų, visada šviesu, ramu ir gera. Norėjau tuo jausmu pasidalinti ir su jumis, todėl įamžinau senoviškų vaflių kepimo ritualą.
- Trukmė: apie 60 min. (su kepimo procesu)
- Porcijos: mums išėjo 27 vafliai
Ingredientai:
- 200 g natūralaus sviesto;
- puodelio (250 ml) cukraus;
- žiupsnelio vanilės;
- žiupsnelio cinamono;
- 6 nedidelių kiaušinių (užteks ir 5, jei nėra maži);
- 1 puodelio miltų;
- a.š. brendžio*.
* Mes pakeitėme brendžiu, nes neradome sodos, o kepimo milteliai irgi buvo pasibaigę. Bet jūs galite naudoti a.š. sodos (nugesinkite šlakeliu citrinos sulčių) arba šaukšteliu kepimo miltelių.
Vaflių paruošimas
- Supjaustykite sviestą gabaliukais ir ištirpinkite prikaistuvyje. Sviesto popierėlio neskubėkite išmesti (žr. žingsnį 5). Pastoviai maišykite ir nekaitinkite ant karštos ugnies. Kai sviestas ištirps, perpilkite į indą, kuriame ruošite tešlą ir atvėsinkite (palaukite apie 10 min.).
- Ištirpintą sviestą gerai išsukite su cukrumi ir įmaišykite cinamono bei vanilės.
- Į sviesto bei cukraus masę įmuškite kiaušinius. Galite mušti ir maišyti po vieną, galite įmušti iškart visus ir tada išmaišyt.
- Supilkite miltus ir išmaišykite iki vientisumo. Jei miltai atrodo negražūs, galite persijoti per sietelį. Įmaišykite šaukštelį brendžio arba nugesintos sodos. Jei naudosite kepimo miltelius, geriau sumaišykite juos iškart su miltais ir tada įmaišykite į tešlą.
- Vaflinę patepkite sviestu (trupučiu, labai patogu jei naudosite sviesto popierių, kuris liko). Įkaitinkite vaflinę. Šaukštu semkite tešlą ir pilkite per viduriuką. Nepilkite daug tešlos, kai uždengsite keptuvę dangčiu, tešla savaime išsilydys, mes naudojome nemažą medinį šaukštą (žr. foto) ir pylėm po 1-1.5 jo. Kepkite vaflį, kol apskrus, tada atsargiai peiliu nuimkite ir kaipmat susikite, kol dar karštas ir nesukietėjo. Padėkite į šoną. Ir taip toliau.
Skanaus! 🙂