Kaip ruošti maistą mikrobangų krosnelėje

Daržovės

Visas daržoves, išskyrus šparagines pupeles, galima troškinti krosnelėje su nedideliu riebalų ar skysčių kiekiu. Troškinant mikrobangų krosnelėje slieką natūralus daržovių skonis bei spalva.
Daržoves, supjaustytas mažais gabalėliais, troškinant reikia dažnai maišyti. Žiedinių kopūstų ar brokolių žiedynus patariama dėti stiebeliais į viršų.

Mikrobangų krosnelėje paruoštą valgj patariama sūdyti tik prieš tiekiant ant stalo, nes apibarsčius druska, produkto paviršius kais gerai, bet mikrobangos sunkiai skverbsis gilyn. Puikų skonj išlaiko daržovės, kuriose yra daug vandens, pvz. nepaprastai skanūs troškinti nulupti pomidorai su aliejaus, čiobrelių, druskos ir pipirų užpilu.

Žuvis

Nepjaustytos žuvies tikriausiai nepavyktų gerai iškepti mikrobangomis. Patariama kepti filė arba gabaliukais supjaustytą žuvj, nes maži produktai šyla greičiau ir kaista tolygiai. I riebalais išteptą indą suberti supjaustytus svogūnėlius, susmulkintas petražoles, įdėti truputį sviesto. Ant viršaus vieną šalia kito glaudžiai sudėti žuvies gabaliukus. Kepti pridengus skaidria plėvele. Mikrobangų krosnelėje galima ruošti moliuskus (500 g kepti 4 minutes).


Taip pat skaitykite: Mikrobangų krosnelės – mūsų draugai ar priešai?

Niekada neprisvils

Ryžius, kruopas ir ankštines daržoves patariama užvirinti ant viryklės, po to pašauti į mikrobangų krosnelę, taip patiekalai niekada neprisvils. Greitai ir be baimės mikrobangų krosnelėje galima iškepti kiaušinienę, omletą ar paruošti pudingą. Ruošti patiekalus vandens vonelėje – ilgas darbas, mikrobangų krosnelė sutaupys laiko.