Kiekvienas geras virėjas žino, kokia yra prieskoninių žolelių galia. Tad jų po ranka virtuvėje verta turėti visus metus.
Nuskabykite išdžiūvusius lapelius, suberkite į sandariai užsukamus stiklainius ir laikykite tamsioje vietoje. Šitaip galima džiovinti bazilikus, gelsves, čiobrelius, mairūnus, rozmarinus, šalavijus.
Šaldyti tinka čiobrelius, krapus, gelsves, mairūnus, mėtas, petražolių lapelius, ožiažoles, rozmarinus, melisas. Šviežius žalumynus užsaldykite nedideliuose indeliuose. Patariama šaldyti su sviestu išrintus žalumynus, mat riebalai apsaugo juos nuo oksidacijos.
Prieskoninių žolelių galima paruošti ir su aliejumi – tuomet jie išlaiko savo aromatą (ypač bazilikai ir čiobreliai). Nuskabyti sudžiūvusius lapelius, suberti į mažus stiklainius ir užpilti aliejumi. Palaukti, kol į paviršių iškils oro burbuliukai ir ‘įpilti jo tiek, kad indai būtų sklidini. Ant dangtelio vidinės pusės užpilti lašą spirito, padegti jį ir nedelsiant uždaryti stiklainį.
Žalumynus galima paruošti ir su actu. Juos reikia nusausinti, sukapoti ir užpilti actu. Po kurio laiko actą perkošti ir juo gardinti patiekalus-jie bus aromatingi ir malonaus skonio. Šitaip acte galima konservuoti bazilikus, čiobrelius, krapus, peletrūnus, gelsves, petražolių lapelius, mėtas, rozmarinus.